Foreo Luna Play čistiaca sonická kefka na tvár – recenzia

Jack Shakespearow/10. júla 2021/Krása a zdravie/5 min. čítania

Foreo Luna Play čistiaca sónická kefka na tvár - recenzia

©vrabcenastreche Foreo Luna Play čistiaca sónická kefka na tvár - recenzia

Testovaný produkt: Čistiaca sonická kefka na tvár

Výrobca / značka: Foreo Luna Play

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • Hygienický materiál – silikón do seba nevstrebáva žiadne baktérie
 • Jednoducho sa umýva
 • Ovládanie jedným tlačidlom
 • Po zapnutí vysiela sonické pulzácie
 • Členitý štetinkový povrch
 • Čistenie, mechanický peeling aj masáž v jednom kroku
 • Prístroj je balený v malej uzatvárateľnej plastovej škatuľke
 • Nedobíjateľná a nevymeniteľná batéria
 • Vydrží len 100 použití, potom je Foreo nepoužiteľné (pri každodennom používaní je to doba cca 3 mesiace)
vivantis.skPrejsť do eshopu

Sonická čistiaca kefka na tvár

Aktualizované: 26.11.2022

Spomíname si na časy, kedy sa Foreo Luna objavovalo na fotkách a videách takmer každého influecera. Z prístroja sa stala veľmi propagovaná pomôcka, ktorá zožala len samú chválu a ako to už pri silnom marketingu býva – práve tento jav nás od kúpy odradil. Postupom času sme sa však rozhodli dať Foreu šancu a zakúpili sme si ten najlacnejší model. Aká je naša skúsenosť? Kúpili by sme si Foreo Luna Play znovu?

Čo je to Foreo Luna Play?

Ide o najmenšiu a najlacnejšiu čistiacu kefku z radu Foreo Luna. Rozmerom je menšia ako čistiaci vatový tampón a po zapnutí vysiela sonické pulzácie, ktoré napomáhajú v procese čistenia pleti. Môže sa použiť s akýmkoľvek čistiacim pleťovým gélom.

Ako sa Foreo Luna používa?

 • Pleť sa navlhčí vodou.
 • Čistiaci gél sa nanesie priamo na kefku alebo na pokožku.
 • Prístroj sa zapne.
 • Krúživými pohybmi sa pokožka vyčistí.
 • Čistiaci gél sa z pleti umyje vodou a pokožka je pripravená na ďalšiu starostlivosť.

Testovanie

Prístroj sme testovali približne 3 mesiace na pokožke zmiešaného typu. Počas testovania sme používali niekoľko čistiacich gélov:

sonická čistiaca kefka na tvár
Foreo Luna Play považujeme za neekologický a aj neekonomický, pretože je zbytočné zadovážiť si pomôcku, ktorá vydrží na tri mesiace..
skúsenosti s sonicka kefka na tvar foreo luna play
sonicka kefka na tvar freo luna skusenosti

Čistenie pleti

Na tak malú pomôcku nás celkom prekvapila intenzita pulzácií. Predovšetkým ak sa prístrojom prešlo v blízkosti lícnych kostí alebo nosa, bolo cítiť skutočne silné brnenie. Prístroj sa dobre drží v ruke a na pleti je veľmi obratný. Vďaka kompaktným rozmerom sa ním dostanete aj do záhybov nosa alebo brady. Na to, aby sme pokožku tváre a krku vyčistili Foreom efektívne, nám stačili maximálne dve minúty.

Efekt po použití

Pocit po umytí pleti pomocou Forea by sme zhodnotili ako uspokojujúci. Na pokožke je poznať, že podstúpila jemný peeling, a pritom vôbec nie je iritovaná. V porovnaní s nanesením gélu a následným rozmasírovaním pomocou prstov, je čistenie Foreom omnoho dôkladnejšie. Ako bonus hodnotíme aj to, že pokožka je prekrvená a lepšie vstrebáva krémy alebo pleťové séra.

Účinok nás teda celkom potešil, použite Forea je rýchle, zbytočne rutinnú starostlivosť o pleť nepredlžuje, no predsa prináša dobré výsledky. Na zmiešanej pleti dokáže odstrániť jemné suché šupinky, na mastnej zasa efektívnejšie vyčistilo oblasť nosa a brady.

Kúpili by sme si túto pomôcku znovu?

Keďže sme boli poriadne sklamaní z nedostatočných informácií na stránke predajcu a nedobrovoľne sme si zakúpili model, ktorého schopnosť vysielať sonické pulzácie nepresiahne 100 použití, druhýkrát by sme si tento prístroj viac nezakúpili. Popravde, nenapadlo nás, že pod pojmom „nedobíjateľná batéria“ máme rozumieť, že pomôcku po 100 použitiach môžeme vyhodiť. Určite by sme zvolili iný, drahší model, ktorý disponuje aspoň vymeniteľnou batériou, aby sa z prístroja stala pomôcka, ktorá človeku výdrží minimálne pár rokov. Foreo Luna Play sme si ponechali aspoň ako čistiacu silikónovú kefku, hoci po troch mesiacoch prestala disponovať funkciou sonických pulzácií.

Ak sa snažíte nakupovať rozumne a investovať len do vecí, ktoré vám vydržia, odporúčame vám tento model: Foreo Luna Play Plus Čistiaca sonická kefka na tvár

Celkové hodnotenie

Pri kúpe tejto pomôcky na čistenie pleti sa nám potvrdilo, že zbrklé nakupovanie sa nevypláca. Ak by sme si všetky informácie preštudovali v angličtine na stránke výrobcu, určite by sme zvolili iný model, ktorý disponuje možnosťou výmeny batérie. Foreo Luna Play považujeme za neekologický a aj neekonomický, pretože je zbytočné zadovážiť si pomôcku, ktorá vydrží na tri mesiace a potom si ju môžete z nostalgie ponechať ako mini čistiacu kefku alebo sa s ňou rovno pri smetnom koši rozlúčiť. Čo sa týka čistenia – tam sme boli spokojní, a preto najmenšiemu Foreu udeľujeme priemerné hodnotenie.

Pre koho áno

 • Pre mastnú a zmiešanú pokožku
 • Ak vám neprekáža, že po 100 použitiach je prístroj nepoužiteľný

Výhody

 • Kompaktný rozmer, ktorý umožňuje precízne ťahy na pleti
 • Pomerne silné pulzácie, ktoré je cítiť na celej tvári
 • Pokožka je mäkšia a hladšia
 • Aj napriek jemnému peelingu štetinkami nie je pleť podráždená
 • Pleť lepšie vstrebáva ďalšie produkty (sérum, krém)

Nevýhody

 • Neekologický a neekonomický model
 • Vydrží len 100 použití a potom sa baterka vybije bez možnosti dobitia alebo vloženia náhradnej batérie

Kde kúpite Foreo Luna Play

foreo luna play cena

Cena: od 39,20 €

LUNA Play Čistiaca sonická kefka na tvár

Užite si jedinečný zážitok so sonickou čistiacou kefkou na pleť LUNA. Postačí 2x denne 1 minúta starostlivosti a vaša pleť bude čistá, žiarivá a zdravo vyzerajúca. Tento prístroj si rýchlo zamilujete…. čítať viac

vivantis.skPrejsť do eshopu
Concept Čistiaca sonická kefka na pleť champagne pink cena

Cena: od 31,90 €

Concept Čistiaca sonická kefka na pleť champagne pink

Sonickú čistiacu kefku na pleť Sonivibe si doslova zamilujete. Vyniká moderným designom, kompaktným tvarom a obojstranným využitím. Za chvíľu vašu pleť vyčistí, prekrví a vymasíruje. Vyberať si môžete z 12 stupňov intenzity vibrácií…. čítať viac

foreo luna play plus cena

Cena: od 51,00 €

LUNA Play Plus Čistiaca sonická kefka na tvár

LUNA play plus je kompaktný a cenovo dostupný prístroj od oceňovanej švédskej kozmetickej značky FOREO . Mäkké silikónové štetinky a dvoch zónová kefová hlava sú šetrné ku všetkým typom pleti…. čítať viac

vivantis.skPrejsť do eshopu
foreo luna play mini cena

Cena: od 128,60 €

LUNA Mini 3 čistiaca sonická kefka na tvár

Môžete si nastaviť 12 intenzít čistenia s maximálnou rýchlosťou až 8 000 pulzov za minútu. Štetinky sú vyrobené z ultra hladkého silikónu a zaistia tak odstránenie až 99,5% všetkých nečistôt… čítať viac

FOREO Luna™ 2 čistiaci sonický prístroj s protivráskovým účinkom - cena

Cena: od 145,40 €

FOREO – Luna™ 2

Odhaľte mladistvý jas svojej pleti. Čistiaci sonický prístroj FOREO Luna™ 2 s protivráskovým účinkom zvládne vašu pleť nielen dokonale vyčistiť, ale zároveň aj premasírovať a minimalizovať tak jej starnutie. A to všetko iba za 2 minúty. Čistiaca kefka FOREO Luna™ 2 využíva až dvojnásobnú silu T-Sonic™ pulzácií oproti predchádzajúcemu modelu a má tiež o 50 % väčšiu dotykovú plochu pre ešte efektívnejšiu a hlbšie čistenie…. čítať viac

Autor recenzie

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Komentár

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies