Vákuový čistič na pleť Proficare PC-PR 3025 recenzia

Jack Shakespearow/6. septembra 2020/Krása a zdravie/5 min. čítania

Vákuový čistič na pleť Proficare PC-PR 3025 recenzia

@vrabcenastreche Vákuový čistič na pleť Proficare PC-PR 3025 recenzia

Testovaný produkt: Vakuový čistič pleti

Výrobca / značka: Proficare PC-PR 3025

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • nabíjateľný prístroj so vstavanou batériou
 • 5 úrovní sacej sily
 • 4 vymeniteľné nástavce pre rôzne účinky
 • adaptér aj USB kábel v balení
 • ovládanie pomocou jedného tlačidla
 • súčasťou balenia sú aj náhradné tesnenia

Vákuový čistič pleti nájdete v týchto eshopoch:

Pomôže vám tento prístroj zbaviť sa čiernych bodiek?

Reklamy na vákuové čističe pleti, ktoré pokožku zbavia pórov a čiernych bodiek, vyzerajú veľmi pútavo. Malá pomôcka, ktoré sa prisaje na nos a vytiahne z neho všetky nečistoty, v nich vyzerá skutočne zázračne. A tak nám to nedalo a rozhodli sme sa ju vyskúšať i my, aby sme za vás preverili, či vákuový čistič naozaj funguje alebo ide len o prefíkaný marketingový ťah, ktorý spotrebiteľa poriadne sklame. Keďže sme sa chceli vyhnúť zbytočnej investícii, do testu sme si vybrali pomerne lacný variant – vákuový čistič na pleť Proficare PC-PR 3025.

Čo je to vákuový čistič pleti?

Ide o prístroj, ktorého vrchná časť je po spustení schopná vytvoriť podtlak, vďaka čomu sa z pokožky doslova vysajú všetky nečistoty – mazivo z pórov aj z čiernych bodiek, prípadne prebytočná mastnota z povrchu pleti. Jeho hlavnou výhodou by malo byť to, že sa póry čistia omnoho šetrnejším spôsobom. Nevznikajú tak škrabance, krvavé ranky ani zárezy od nechtov, ktoré by kožu poškodili. Práve stláčanie a prenos infekcie na bruškách prstov totiž dokážu na pokožke narobiť viac škody ako úžitku.

Druhotným efektom je masáž pokožky (líc, čela a očného okolia), ktorej intenzitu je možné zvoliť si pomocou nadstavcov alebo sacích programov. Vtedy pomôcka nevyťahuje z pleti nečistoty, no pôsobí ako lifting. Navyše, ak sa použije nadstavec s drsnejším okrajom, pleť pri masáži podstupuje aj mechanický peeling.

...

Ako často používať vákuový čistič pórov?

My sme spočiatku boli opatrní a do čistenia sme sa nehrnuli častejšie ako raz za týždeň. Hlavne prvá skúsenosť s touto pomôckou nás prinútila trochu sa v testovaní zastaviť. Keďže sme po prvýkrát nevedeli s vákuovým čističom obratne narábať, prekvapila nás jeho sacia sila, ktorá na nose a brade vytvorila jemnú modrinku.

Vo všeobecnosti sa však prístroj odporúča používať raz alebo dvakrát do týždňa. Ak ho chcete využívať na masáž, lifting alebo peeling, je vhodné siahnuť po ňom aj každý druhý deň.

Testovanie

Čistič pórov Proficare sme otestovali na:

 • mastnej pleti s množstvom bielych hnisavých pórov a čiernych bodiek
 • zmiešanej pleti
 • zrelej normálnej pleti

Čistenie pórov

Na túto funkciu sme boli zvedaví najviac. Po prvýkrát sme pleť len odlíčili a vtedy sa síce nejaké výsledky dostavili, no nebolo to nič, čo by nás ohúrilo. Pár pórov na nose zostalo, a preto sme z účinku boli trochu sklamaní. Neskôr sme pred každým testovaním tvár naparili, vďaka čomu pokožka zmäkla a póry sa krásne otvorili. V tom prípade sme efektom tejto pomôcky boli pozitívne prekvapení. Sací podtlak z naparenej pleti vytiahol takmer všetok biely maz a výrazne zredukoval počet čiernych bodiek.

Ako sme už spomínali v úvode, s vákuovým čističom je potrebné pracovať dôsledne, no zároveň opatrne. Ak sme ponechali nadstavec na jednom mieste prisatý príliš dlho, vznikla na pleti nepôsobivá modrinka, ktorá však našťastie za dva dni celkom zmizla. Odporúčame preto prístrojom neustále krúžiť po pleti a nenechávať ho v najvyššom sacom programe prilepený na jednej oblasti.

Ihneď po použití vákuového čističa je pleť na nose a brade trochu červená, no po ošetrení pleťovou vodou a krémom začervenanie mizne. O niekoľko hodín neskôr je pokožka mnoho hladšia a póry nie sú takmer viditeľné.

Avšak ak vás zaujíma, či skutočne odstraňuje maz z pórov tak ako v reklamách, môžeme potvrdiť, že áno.

Masáž a peeling

Na masáž a peeling slúžia dva nastavce – jeden s väčším otvorom a druhý so zlatým lemom, ktorý je na dotyk trochu drsný. Aj pri tomto úkone bolo potrebné s prístrojom neustále po pleti hýbať, aby podtlak nevytvoril takzvaný cucflek.

Hoci sme od masáže nemali veľké očakávania, výsledok nás celkom potešil. Pár hodín po masáži pleť príjemne brní a pôsobí krajším dojmom. Ak sa použije nadstavec na peeling, je viditeľne hladká, prekrvená a na dotyk priam zamatová. Aj keď sme primárne túto pomôcku nekupovali kvôli liftingovému účinku, netrvalo dlho a začali sme ju využívať prioritne pre tento účel.

Celkové hodnotenie

Vždy je dobré, ak test začneme s čo najmenšími očakávaniami, pretože le vtedy nás daný produkt dokáže ohúriť. Niečo podobné sme prežili aj v tomto prípade. Vákuový čistič prečistil póry a pri masáži pokožku krásne prekrvil. V záverečnom hodnotení mu udeľujeme mierne nadpriemerné hodnotenie, keďže aj vďaka jeho účinnosti nemôžeme povedať, že by sme pomôcku viac nepustili z ruky. Oceňujeme dlhú výdrž batérie, 5 stupňov sacej sily, ľahkú manipuláciu, benefity, ktoré prinesie mastnej i zrelej pleti, a aj bezproblémovú údržbu. Na druhej strane však na nás vákuový čistič pôsobí veľmi lacno, pri rozbalení zo škatuľky sme mali pocit, že sa pozeráme na rádovú pomôcku z čínskeho veľkoskladu. Na jej životnosť sme teda viac ako zvedaví. Avšak ak vás zaujíma, či skutočne odstraňuje maz z pórov tak ako v reklamách, môžeme potvrdiť, že áno.

Pre koho je určená

 • pre mladú, mastnú pleť, ktorej mechanické čistenie pórov prstami spôsobuje zápal
 • pre pleť, na ktorej sa často tvoria výrazné čierne bodky
 • pre ženy, ktorým sa na tvári začínajú objavovať prvé vrásky

Výhody

 • ak sa pleť dostatočne naparí, skutočne čistí póry
 • pokožku pekne prekrví a premasíruje
 • po použití zostáva na pleti príjemný pocit
 • ergonomický tvar, dobre sa drží v ruke
 • jednoduchá údržba – nadstavce sa umyjú pod vodou a vydezinfikujú
 • dlhá výdrž batérie

Nevýhody

 • chvíľu trvá, kým sa človek naučí používať prístroj účinne a bezpečne
 • ak sa vákuový čistič použije neopatrne, môže na pokožke vytvoriť modrinu alebo malú sinku
 • prístroj pôsobí lacným a krehkým dojmom

Kde kúpite vákuový čistič na pleť:

Profi Care PR 3025 čistiaci prístroj na tvár proti čiernym bodkám - cena

Cena: od 22,90 €

Profi Care PR 3025

Zatočte s čiernymi bodkami a upchatými pórmi. Čistiaci prístroj Profi Care PR 3025 je vybavený 4 vymeniteľnými nadstavcami, pomocou ktorých si hravo poradí s nečistotami a nedokonalosťami pleti. Vďaka 5 úrovniam nastavenia intenzity satia sa hodí pre každý typ pleti, jeho použitie je jednoduché a navyše zanecháva tvár znateľne jemnejšiu a krajšiu….čítať viac

notino.skPozrieť cenu
Concept Vákuový čistič pleti Perfect Skin PO2010 cena

Cena: od 46,95 €

Concept Vákuový čistič pleti Perfect Skin PO2010

Vákuový čistič Concept PO2010 vám vďaka vákuovej technológii pomôže s hĺbkovým čistením pleti. Pri kontakte s kožou vytvára prístroj podtlak a za pomoci sania veľmi šetrne a bezbolestne vyčistí póry, čierne bodky a odstráni nečistoty a odumreté bunky. Vďaka vymeniteľným nástavcom a možnosti nastavenia intenzity čistenia je vhodný pre každého, vr. osôb s citlivou….čítať viac

pilulka.skPozrieť cenu
vakupvé čističe pleti alza.sk

Cena: od 95,90 €

BeautyRelax Poremax iCam Premium

Vákuový čistič pórov je ideálny na pravidelnú starostlivosť o tvár pre každého, kto bojuje s akné, čiernymi bodkami alebo povädnutou pleťou. Hĺbkové čistenie pokožky bude mať oveľa väčší účinok než len umývacie prípravky z drogérie…čítať viac

Vákuový čistič na tvár mikrodermabrázia

Cena: od 49,00 €

Vákuový čistič na tvár mikrodermabrázia

Multifunkčné čistiace zariadenie na čierne bodky bol vyvinutý tak, aby pohodlne ležal v ruke a práca s ním bola len a len potešením. Zariadenie je veľmi ľahké a šikovné. Vysávač na čierne bodky vám umožní dosiahnuť vynikajúce výsledky vďaka multifunkčnosti ošetrení…čítať viac

allegro.skPozrieť cenu

Autor recenzie

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Aktualizované: 4. 12. 2023

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies