Bezkalorické ZERO omáčky Gymbeam – recenzia

Jack Shakespearow/29. novembra 2022/Jedlo a nápoje/5 min. čítania

porovnanie bezkalorických omáčiiek

Ak sa snažíte jesť zdravo, no vždy si k pokrmu doprajete nejaký ten dresing alebo omáčku, môže sa veľmi ľahko stať, že už vďaka samotnému dresingu prijmete stovky kalórií. Ako tento jav eliminovať bez toho, aby ste si museli nejaké chute odopierať? Mohlo by sa zdať, že skvelým riešením sú bezkalorické zero omáčky. Nahradia však váš obľúbený dresing a doprajú vám autentický chuťový zážitok? To sme sa rozhodli prezistiť v našej recenzii!

Čo sú to ZERO omáčky?

Ide o dochucovadlo pokrmov so zníženým, priam až zanedbateľným počtom kalórií. Na 100 ml obsahujú jednotlivé typy omáčok od 8 až po 20 kcal. Je to z dôvodu, že omáčky neobsahujú cukor ani tuk. Zloženie omáčok so zníženým počtom kalórií sa líši od konkrétnej príchute, no zväčša ho tvorí ocot, bylinková zmes či rôznorodé koreniny a ako sladidlo sa najčastejšie používa sukralóza.

Pre porovnanie uvádzame približnú kalorickú hodnotu bežných dochucovadiel a omáčok:

 • Barbecue omáčka: 139 kcal na 100 g
 • Kari omáčka: 123 kcal na 100 g
 • Kečup jemný: 107 kcal na 100 g
 • Medová horčica: 133 kcal na 100 g
 • Caesar dressing: 267 kcal na 100 g

Naša skúsenosť

Ako zero omáčky chutia, ktorá je najlepšia a skutočne dokážu nahradiť bežné omáčky k pokrmom? To zaujímalo i nás. Do našej recenzie sme si vybrali najbežnejšie typy omáčok, ktoré možno bežne nájsť v každej chladničke.

ZERO OMÁČKA barbecue

Začneme hneď naším favoritom. Autentická, skvelo vyvážená chuť, v ktorej žiadna zložka nepôsobí príkro. Ak ste si niekedy v McDonald´s objednali barbecue omáčku, nebudete poznať rozdiel. Dokonale sa hodí k nielen grilovanému mäsu, ale aj k zelenine a k rastlinným náhradám mäsa. Má pomerne riedku textúru a dobrou správou je i to, že žiadna umelá dochuť na jazyku nezostáva. Na 100 ml obsahuje len 8 kcal.

ZERO OMÁČKA barbecue - GymBeam - vzorka zdarma
GymBeam.skPozrieť cenu

ZERO kečup

Ak sa radíte medzi kečupových gurmánov a na tanieri znesiete len jednu vašu obľúbenú značku, voči tejto bezkalorickej náhrade kečupu budete mať pravdepodobne nejakú výhradu. Avšak v prípade, že vám je jedno, aký kečup pristane na vašom tanieri, táto bezkalorická náhrada vám bezpochyby sadne. Má tekutejšiu konzistenciu, príjemnú lahodnú chuť, ktorá nie je príliš kyslastá ani nasladlá. Stručne povedané – kečup bez kalórií určite neurazí, no zároveň nemá ani čím nadchnúť. Na 100 ml obsahuje 9 kcal.

ZERO OMÁČKA kečup recenzia
GymBeam.skPozrieť cenu

ZERO OMÁČKA medovo-horčicová

Ak vás na bežnej horčici odrádza jej mierna pikantnosť, potom je táto medovo-horčicová omáčka ako šitá pre vás. Má krémovú textúru a jemnú sladkastú chuť, v ktorej sa medové tóny miešajú s výraznou arómou horčice. Hodí sa ku širokej škále pokrmov, no najviac ju oceníte k párkom alebo k ich nemäsovým náhradám a dozaista sa využije aj pri grilovačke. Na 100 ml obsahuje bezmála 10 kcal.

ZERO OMÁČKA medovo-horčicová - GymBeam - v
GymBeam.skPozrieť cenu

ZERO DRESING caesar

V aróme caesar dressingu badať pomerne výrazné balsamico. Po ochutnaní cítiť jemnú korenistú zmes, v ktorej dominuje cesnak. Dressing je vhodný na ľahké a jednoduché cestovinové šaláty, ale aj výdatnejšie pokrmy so zeleninou a mäsom. Textúra je pomerne riedka, vďaka čomu sa môže využívať aj ako zálievka. Na 100 ml obsahuje 12 kcal.

ZERO DRESING caesar GymBeam recenzia
GymBeam.skPozrieť cenu

ZERO OMÁČKA kari

Táto omáčka je chuťovo najvýraznejšia. Hustá konzistencia a aromatická korenistá chuť, ktorá zanecháva na jazyku dochuť autentickej kari omáčky. Skvelo sa hodí k mäsovým pokrmom, v ktorých je ako príloha ryža, do cestovinových šalátov, no využili sme ju aj ako prísadu či dochucovadlo do doma varených omáčok. Po barbecue omáčke je táto naším druhým favoritom a na 100 ml obsahuje len 15 kcal.

ZERO OMÁČKA kari recenzia
GymBeam.skPozrieť cenu

Záver

Testovať bezkalorické omáčky nemôžeme zhodnotiť inak ako jednoznačne príjemnú skúsenosť. Laicky povedané – chuťovo nás neurazil žiaden zástupca tohto testu. Všetkými desiatimi jednoznačne odporúčame barbecue a kari omáčku, v ktorých úplne absentovala umelá dochuť a boli na nerozoznanie od bežných omáčok. Omáčky bez kalórií jednozačne stoja za vyskúšanie!

Pre koho áno

 • prijateľná cena (jedno balenie stojí cca 3.50€)
 • bez obsahu tuku a cukru
 • v porovnaní s jednou porciou bežnej omáčky „ušetria“ až 70 kcal

Plusy

 • ak milujete dressingy a omáčky, no chcete si strážiť príjem kalórií
 • ak potrebujete obmedziť príjem cukru a tuku
 • ak chcete vyskúšať niečo nové a dodať svojim jedál trochu šmrnc

Mínusy

 • žiadne sme nenašli

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies