Rivali – Vi Keeland – recenzia

Jack Shakespearow/11. februára 2023/Romantické a erotické/5 min. čítania
Rivali, Vi Keeland - knižná recenzia

Rivali, Vi Keeland - knižná recenzia

Knižná recenzia: Rivali

Autorka: Vi Keeland

Celkové hodnotenie:

Dodatočné informácie:

 • Vydavateľstvo: Ikar
 • Recenzent knihu čítal: 5 hodín
 • Počet strán: 328
 • Rok vydania: 2021
 • ISBN: 9788055179322
 • Originálny názov: The Rivals

Knihu nájdete v eshope:

Ked jedno sklamanie v láske zasahuje aj do života ďalších generácií…

Keď Sophia po rozchode so svojím priateľom nasadá na palubu lietadla, hneď jej je jasné, že všetky problémy nenechá v Anglicku. Hneď vedľa nej totiž v lietadle sedí Weston Lockwood – muž, s ktorým sa pozná už od strednej školy a ktorý patrí do rodiny, ktorá je s tou jej už desaťročia znepriatelená.

Obsah

Ich starí otcovia sa totiž pred rokmi stali rivalmi v láske o srdce Grace Copelandovej, ich spoločnej obchodnej partnerky. Napokon sa obaja oženili s inou ženou, no nevraživosť medzi nimi presahovala aj ďalšie generácie. Grace však pred niekoľkými týždňami zomrela a svoj hotel, ktorý kedysi zakladali spoločne, odkázala starým otcom Sophie a Westona. Začína sa tak boj o väčšinový podiel, pričom zodpovednosť je na pleciach najmladších potomkov. Weston a Sophia sa tak musia stretávať pravidelne, avšak ich hádky vždy prerastú v šteklivé dobrodružstvo. Okrem nenávisti ich totiž spája aj nesmierne fyzická príťažlivosť.

„Pred tromi týždňami, keď Grace po dlhom zápase s rakovinou zomrela, moja rodina zostala šokovaná, že štyridsaťdeväť percent hotela odkázala môjmu dedovi a štyridsaťdeväť percent Oliverovi Lockwoodovi. Zvyšné dve percentá dostala charitatívna organizácia. Tá, ktorá práve chcela predať svoj podiel rodine, ktorá ponúkne viac. Jedna z rodín by tak získala päťdesiatjedenpercentnú kontrolu.“Vi Keeland

Hoci to tak podľa anotácie nevyzerá, kniha predstavuje jeden z tých lepších románov v eroticko-romantickom žánri. Síce nejde o príbeh, z ktorého originality by čitatelia odpadávali, stále ho možno považovať za to lepšie, čo tento žáner ponúka, pretože – povedzme si úprimne – latka tu nie je postavená príliš vysoko. Príbeh sa v prvom rade odlišuje od konkurencie tým, že sa v ňom aj „niečo deje“ a gro deja nepozostáva z bežných situácií, ktoré by slúžili len na to, aby sa hlavné postavy stretli, pohádali či telesne zblížili. Čitateľ okrem vyvíjajúceho sa vzťahu Westona a Sophie sleduje aj rozruch, ktorý v ich životoch narobilo dedičstvo hotela, vďaka čomu má príbeh aj aké-také napätie a spád.

Rivali sa čítajú nesmierne rýchlo a ľahko. Kniha má pomerne krátke kapitoly, pričom pozíciu rozprávača si nerovnomerným dielom prepožičiavajú Sophia s Westonom. Zatiaľ čo prvá tretina príbehu patrí rozprávaniu Sophie, po čase sa pozornosť sústredí aj na Westona, ktorý vo svojich kapitolách ponúka čitateľovi pohľad do svojej minulosti.

Autorka

Vi Keeland  je autorka bestsellerov New York Times, Wall Street Journal a USA Today. Jej knihy sa predali v miliónoch kusov, v súčasnosti sú preložené do dvadsiatich šiestich jazykov a objavili sa na zoznamoch bestsellerov v USA, Nemecku, Brazílii, Bulharsku, Izraeli a Maďarsku. Tri z jej poviedok boli sfilmované spoločnosťou Passionflix a dve z jej kníh sú v súčasnosti predmetom filmovej opcie. So svojím manželom a tromi deťmi žije v New Yorku, kde prežíva svoje vlastné šťastie s chlapcom, ktorého stretla vo veku šiestich rokov.

 

Vi Keeland autorka

Vi Keeland autorka

Dej je trochu predvídateľný, prekvapivé momenty sa v ňom vyskytnú len občas, no v rámci tohto žánru nejde o žiaden prehrešok. Dejová línia je však poskladaná celkom zručne – v príbehu sa nenachádzajú prázdne miesta, ktoré by ho nikam neposúvali, práve naopak, spád je plynulý a čitateľova chuť pokračovať ďalej pretrváva. Čo sa týka erotických scén, nie je na ne zameraná plná pozornosť. Tieto pasáže predstavujú skôr len akýsi doplnok k príbehu. Ak prahnete po titule, ktorý je nabitý erotikou, Rivali vás trochu sklamú.

Záver

Ak v rámci ženskej literatúry s erotickým podtónom hľadáte lepší kúsok, Rivali od Vi Keelandovej budú tou správnou voľbou. Príbeh má hlavu a pätu, nesústredí sa len na vzťah medzi dvomi hlavnými postavami, pôsobí jednoducho, no nie naivne a predstavuje skvelú oddychovku aj pre dospelé čitateľky.

výkup kníh online

Pre koho odporúčame:

 • pre ženy, ktoré chcú nájsť ďalšiu obľúbenú autorku romanticko-erotickej literatúry
 • ak hľadáte oddychovku, ktorá nepôsobí prvoplánovo a naivne
 • ak si chcete prečítať romanticko-erotický príbeh, v ktorom sa odohráva aj niečo viac ako jedna ľúbostná zápletka

Plusy

 • príbeh nepozostáva len z ľúbostnej zápletky
 • sexuálne a ľúbostné scény nie sú základným prvkom príbehu
 • plynulý dejový spád
 • kniha upúta už na začiatku a tento pocit neustále pretrváva
 • rýchle a ľahké oddychové čítanie
 • ide o jednu z lepšiu kníh v žánri romanticko-erotickej literatúry

Mínusy

 • predvídateľný dej
 • slovenský preklad nepatrí medzi tie vydarenejšie

Informácie o knihe

Odporúčané knihy

...

Aktualizované: 25. 10. 2023

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies