Waxx me bezbolestný depilačný vosk recenzia

Jack Shakespearow/22. júla 2020/Elektronika/10 min. čítania

waxx me slovakia depilačný vosk skúsenosti recenie

©vrabcenastreche bezbolestný depilačný vosk Waxx

Testovaný produkt: Depilačný vosk

Výrobca / značka: Waxx

Predajca: waxx.me

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • bezbolestné odstránenie chĺpkov
 • dlhotrvajúci účinok (až 27 dní)
 • jednoduchá manipulácia
 • vosk nezanecháva na pokožke stopy
 • nezávadné prísady nespôsobujú vedľajšie účinky ani podráždenie
 • odstránenie aj krátkych, okom neviditeľných chĺpkov

Ako sa najlepšie zbaviť nežiaduceho ochlpenia?

Ako sa zbaviť chĺpkov, to je otázka, ktorá trápi ženy predovšetkým počas leta. Žiletky sú otravné, depilačné pásiky predstavujú pravidelný výdavok, depilátor je dosť bolestivá záležitosť a cukrová pasta si žiada prax a zopár grifov, na ktoré nemusí mať nervy úplne každý. Ak nechcete zainvestovať do IPL prístroja, nezostáva vám nič iné, len pravidelne navštevovať drogériu a dúfať, že raz nájdete svojho favorita, ktorý vám zabezpečí aspoň pár dní bez ochlpenia. Preto keď sme pravidelne registrovali internetovú reklamu na že vraj bezbolestný vosk Waxx me, vzbudila sa v nás zvedavosť a trochu i podozrenie.

Waxx me Slovakia – bezbolestný depilačný vosk

Značka Waxx Slovakia – bezbolestný vosk sa do nášho povedomia zapísala ako predajca, ktorý stavil na masívnu Facebookovú reklamu, no vo veľkej miere podceňuje komunikáciu so zákazníkmi. Nebudeme klamať, vrhlo to na celý obchod tieň pofidérnosti.

Ich Facebooková stránka má totiž vypnuté recenzie od zákazníkov a komentáre či lajky od reálnych užívateľov sa zbierajú iba pod reklamnými príspevkami, ktoré na ich časovej osi už nie je možné vyhľadať. Snažili sme sa pátrať po niekom, kto má s touto značkou reálnu skúsenosť, avšak nič také sme na žiadnej internetovej platforme nenašli. Tak sme nazbierali odvahu a rozhodli sa tento typ depilácie vyskúšať na vlastnej koži.

O čo konkrétne ide?

Vosk je v podobe malých fazuliek, ktoré si môžete dávkovať do ohrievača, v ktorom sa pomaly roztápa. Následne na to nanášate vosk drevenou špachtľou v smere rastu chĺpkov a po jeho zaschnutí strhnete v opačnom smere. Nepotrebujete k tomu papierové ani plátené depilačné pásiky, ktorými by ste vosk prekryli.

Waxx me by mal spôsobovať omnoho menšiu bolesť. Jeho výhodou by malo byť i to, že si voskovú hmotu nanesiete aj na väčšiu plochu (celé predkolenie, stehno, predlaktie) alebo na malé miesto, ktoré chcete vydepilovať (časť obočia, chĺpky nad hornou perou). V porovnaní napríklad s depilačnými pásikmi, ktoré sú na predkolenie príliš malé a na oblasť tváre zasa príliš veľké, je to obrovské plus.

Proces depilácie lýtok, rúk a tváre bol skoro úplne bezbolestný. Stehná, podpazušie a oblasť bikín si už však žiadali trochu sebazaprenia. No aj napriek tomu sa nehodláme vrátiť k iným spôsobom depilácie, nakoľko tento je naozaj najviac znesiteľný.

Naša skúsenosť s eshopom waxx.me

Internetový obchod je prehľadný a orientuje sa v ňom veľmi dobre. Nakoľko sme voči eshopom, ktorí na svojich sociálnych sieťach komunikujú so zákazníkmi iba minimálne, a to aj v podobe automatickej odpovede v anglickom jazyku, podozrievaví, zvolili sme pre istotu spôsob platby na dobierku.

Dokončenie objednávky bolo rýchlejšie, ako sme čakali. Nekonal sa žiaden posledný krok, v ktorom by sme si vypísané údaje mohli overiť a ani nám nebola ponúknutá všetkými neobľúbená možnosť zapísať sa do newslettra. Jednoducho sme vyplnili adresu, klikli na zaplatiť dobierkou a bolo hotovo.

Z eshopu sme objednali:

 • ohrievač vosku + dve balenia vosku
 • sadu troch ďalších balení vosku

O pár dní neskôr prišla na číslo, ktoré sme do objednávky zadali, nezrozumiteľná sms, z ktorej sme horko-ťažko vydedukovali, že tovar nám bol doručený. Zvláštny pocit a nedôvera voči eshopu sa prehlbovali. Prekvapenie prišlo asi o týždeň na to, kedy nám kuriér balíček predsa len priniesol.

Expedovanie objednávky obchod nepotvrdil mailom, čo dnes považujeme za úplnú samozrejmosť. Od momentu, kedy sme si balík prevzali, nám v niekoľkodňových intervaloch chodí sms upozornenie v presnom znení: „Vaša zásielka čaká na doručenie. Ak ste ho už dostali, užite si ho.“ V dobe, kedy aj menšie eshopy šperkujú svoj marketing a analyzujú spôsoby komunikácie so zákazníkom, je táto skutočnosť minimálne zarážajúca.

Testovanie bezbolestného vosku

Aby sme samotnú depiláciu a účinnosť vosku mohli posúdiť čo najobjektívnejšie, otestovali ho na všetkých častiach tela – nohy, ruky, podpazušie, oblasť bikín. Okrem tváre ide vo všetkých prípadoch o tvrdšie, husté a rýchlo vyrastajúce chĺpky. Na nohách sa po depilácii objavuje aj zarastanie chĺpkov, tak sme boli zvedaví, či sa tento jav vyskytne i tu.

Ohrievač depilačného vosku

Do ohrievača sme nasypali približne štvrtinu voskových fazuliek. Kým sa roztopili do ľahko roztierateľnej tekutej hmoty, prešlo cca 15-20 minút. Ak nemáte v pláne zakúpiť si ohrievač, môžete na roztopenie použiť vodný kúpeľ, prípadne mikrovlnnú rúru.

V oboch prípadoch to však podľa nás musí byť zdĺhavý a nepohodlný proces, po ktorom sa s nádobou, kde sa vosk roztápal, môžete definitívne rozlúčiť. Ohrievač navyše disponuje funkciou udržiavania teploty, čo sa vám najmä v začiatkoch môže nesmierne hodiť. Vosk nebude počas depilácie tuhnúť a vy tak ušetríte kopu času, ktorú by ste stratili opakovaným zohrievaním.

ohrievac depilacneho vosku recenzia skúsenosti

Depilácia

Nanášanie vosku nie je žiadna veda, avšak istý grif je na to predsa len potrebný. Prvá depilácia síce nebola komplikovaná, no na celú oblasť nôh nám zabrala približne hodinu. Neskôr, keď sme sa naučili pracovať s voskom a rozotierať ho na väčšie plochy, sa tento interval skrátil viac ako o polovicu.

Vosk sa nanáša drevenou špachtľou, ktorá bola pribalená ku každému baleniu voskových fazuliek. Na pokožke hreje, ale nejde o nepríjemné pálenie, a zaschne v priebehu niekoľkých sekúnd. Z vláčnej lepkavej hmoty sa vytvorí pevná škrupina pripomínajúca rozliaty vosk zo sviečky, ktorá sa z pokožky naozaj ľahko odliepa.

Obrovským prekvapením bolo, že tam, kde sme vosk naniesli, zobral naozaj všetky chĺpky, aj tie kratšie a málo viditeľné. Vydepilovaná oblasť zostala úplne hladká a na koži nezostávali voskové stopy. Vosk sa pri odstraňovaní neláme, dostanete ho z pokožky na jedenkrát bez akýchkoľvek problémov.

Bolestivosť

Možno vás nepotešíme, ale ani táto depilácia nie je bezbolestná, tak ako to predajca sľubuje. Miera bolestivosti bude u každého iná, avšak dobrou správou je to, že ide o omnoho menšiu bolesť ako pri odstraňovaní chĺpkov depilátorom alebo studenými voskovými pásikmi.

Proces depilácie lýtok, rúk a tváre bol skoro úplne bezbolestný. Stehná, podpazušie a oblasť bikín si už však žiadali trochu sebazaprenia. No aj napriek tomu sa nehodláme vrátiť k iným spôsobom depilácie, nakoľko tento je naozaj najviac znesiteľný.

Pocit po depilácii

To, či bude pokožka reagovať podráždením, je veľmi individuálna záležitosť. V našom prípade sa vyskytol jemný prejav na dvoch miestach – predná časť stehien a predlaktie. Išlo o výraznejšie červené bodky, ktoré na stehnách do niekoľkých hodín zmizli, no na rukách tento proces trval takmer 5 dní. Našťastie sa neprejavil zápal a korienky nezačali hnisať.

O niečo príjemnejšou informáciou je však to, že chĺpky po depilácii týmto voskom nezarastajú, hoci v prípade depilačných studených pásikov to predtým bola „každodenná prax“.

Celkové hodnotenie

Nedôveryhodne pôsobiaci eshop skutočne prekvapil. Spočiatku sme si mysleli, že jedinou radosťou bude iba to, že balíček vlastne prišiel, avšak testovanie vosku nás naozaj ohúrilo. Promo videá, ktoré možno nájsť na ich Facebooku nie sú žiadnym fejkom a depilácia je pohodlná, účinná a omnoho menej bolestivá.

Pre koho je vosk určený

 • pre ženy, ktoré majú tmavšie a výrazné chĺpky, ktoré sú aj po oholení žiletkou takmer okamžite viditeľné
 • ak hľadáte lacnejšiu a o niečo menej bolestivú alternatívu k depilačným pásikom

Výhody

 •  omnoho menšia bolestivosť ako pri použití depilačných pásikov
 • ak sa vosk nanesie správne, zoberie naozaj všetky chĺpky aj s korienkami
 • nanesený vosk sa po zaschnutí strhne úplne celý, na koži nezostávajú žiadne zvyšky
 • jednoduché nanášanie
 • vosk na pokožke nepáli, pri odstraňovaní sa nedrobí ani neláme

Nevýhody

 •  v citlivých partiách (podpazušie, bikiny, zadná strana lýtok) proces depilácie úplne bezbolestný nie je

Galéria

Alternatívy k depilačnej sade Waxx me

Autor recenzie

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Komentár

 • Katarína / 14. apríla 2021 / Odpovedať

  Už dlhšie na mňa na FB vyskakujú reklamy na tento produkt a, musím povedať, dosť ma zaujal, ale, ako uviedol recenzent Jack Shakespearow, stránka naozaj nevzbudzuje dôveru, preto som nad týmto produktom váhala… Po podrobnej a úprimnej recenzii sa však moje obavy zmiernili a som na najlepšej ceste si depilačný vosk značky Waxx objednať a vyskúšať ho na vlastnej koži.
  Shakespearow, ďakujem Ti za recenziu, pomohla mi.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies