Applaws kapsičky a konzervy pre mačky – recenzia

Semi a Hemi/29. mája 2022/Pre mačky/10 min. čítania

applaws konzervy, kapsičky, skúsenosti , recenzie

Applaws konzervy a kapsičky pre mačky - skúsenosti @vrabcenastreche.sk

Produkt: kapsičky a konzervy pre mačky

Značka: Applaws

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti:

 • k dispozícii v konzervách alebo kapsičkách
 • žiadne arómy, konzervačné látky, dochucovadlá ani farbivá
 • neobsahujú lepok
 • s obsahom vlákniny a aminokyselín – taurín a arginín
 • kvalitné mäsové kúsky
 • ľahká stráviteľnosť
 • dostupné v príchutiach: kura, tuniak, sardinky, makrela, ančovičky a iné
 • s pridanými kúskami zeleniny: tekvica, špargľa, alebo ryže
allegro.skPozrieť; cenu

Aké sú najlepšie kapsičky pre mačky?

Aktualizované: 26.11.2022

Mačky sú prieberčiví jedáci, a tak je občas ťažké nájsť niečo, čo im chutí. Prečo mačkám nedávať Felixa alebo Whiskas? Ako sa zorientovať v širokej ponuke značiek a neminúť na mačacie konzervy celú výplatu? Možno kŕmiť aj viacero mačiek kvalitnou stravou bez toho, aby to zaťažilo vašu peňaženku? To sme sa za pomoci troch mačiek – Hemiho, Demiho a Emi, rozhodli zistiť!

Prečo mačkám nedávať lacné kapsičky a konzervy zo supermarketov?

Supermarketové jedlo pre mačky je akýsi fastfood. Áno, mačkám chutí, avšak treba sa pozrieť na zloženie, ktoré hlási minimálny podiel mäsa. Nie je výnimkou, ak niektoré kapsičky obsahujú len 4% mäsových produktov a zvyšok tvoria rastlinné obilninové zložky plné škrobu a cukru. Nesprávna výživa u mačiek má rovnaké zdravotné dopady ako u ľudí – nezomiera sa na ňu ihneď a telo ju bez menších alebo väčších signálov, že niečo nie je v poriadku, dokáže dlhodobo tolerovať.

krmivo pre mačky bez lepku a konzervantov

Neobsahuje lepok ani konzervanty??

krmivo pre mačky bez obilnín

Mňam, len čisté mäsíčko.

...

No tak ako by sa u človeka, ktorý roky prežíva iba na fastfoode, objavili zdravotné problémy a problémy s váhou, rovnako je to i u mačiek. Mnohé lacné konzervy obsahujú cukor, umelé farbivá a vône, ktorých cieľom je, aby na nich mačka zostala takpovediac závislá a odmietala tak akúkoľvek inú konzervu. Ani dieťa vám nezje kuracie prsia s ryžou, ak malo doteraz k obedu len hranolky s kečupom. Lacné kapsičky takisto neobsahujú čisté mäso, iba vedľajšie mäsové produkty, ktoré vznikajú pri spracovaní mäsa – kože a odrezky, ktoré by sa inak už nikde inde nevyužili. O kvalitnej výžive teda hovoriť nemožno.

V časoch, keď bol Hemi jedináčikom, bol nesmierne prieberčivý a nechcel žiadne iné kapsičky ako Felix – značku, na ktorú bol zvyknutý, kým k nám ako polročný prišiel. Akýkoľvek pokus o zmenu stravy dopadol fiaskom – novú značku kapsičiek vyslovene odignoroval a tak sme často aj tie najkvalitnejšie konzervy rozdávali našim známym.

U nás sa podávanie lacných kapsičiek prejavilo nasledovne:

 • Mačky boli neustále hladné a spotrebovali sme veľký počet kapsičiek za deň – lacné kapsičky nemali dostatočnú výživovú hodnotu.
 • Ihneď po najedení mali šialene veľa energie a dlho do rána buntošili – za tento neželaný efekt môže zbytočné pridané množstvo cukru.
 • Stolica nesmierne páchla.
 • U dvoch kocúrov sa opakovane prejavovali tráviace ťažkosti.
Applaws kapsičky
najlepšie krmivo pre mačky

Aké sú naše mačky jedáci?

Bolo zaujímavé pozorovať, ako sa postoj k strave mení u nášho najstaršieho kocúra Hemiho. V časoch, keď bol jedináčikom, bol nesmierne prieberčivý a nechcel žiadne iné kapsičky ako Felix – značku, na ktorú bol zvyknutý, kým k nám ako polročný prišiel. Akýkoľvek pokus o zmenu stravy dopadol fiaskom – novú značku kapsičiek vyslovene odignoroval a tak sme často aj tie najkvalitnejšie konzervy rozdávali našim známym.

Všetko sa zmenilo, keď do rodiny pribudol prostredný Demi, ktorý je veľký jedák a zje skutočne všetko. Akonáhle začali jesť spolu, Hemiho prieberčivosť zmizla. Mohli sme tak konečne začať so zmenou stravy, pretože od tohto momentu bol Hemo ochotný zjesť všetko, čo začal jesť aj malý Demi. Najmenšej Emi, ktorá je pri miske vždy ako prvá, je skutočne jedno, čo jej bude naservírované. Kým sme objavili kapsičky Applaws, vyskúšali sme aj mnohé iné značky. Applawsky sa však stalo našimi stálicami. Dnes sme šťastní, že môžeme prehlásiť, že naše mačacie trio v strave prieberčivé nie je.

Mohlo by Vás tiež zaujímať

Zloženie kapsičiek Applaws

Zloženie jednotlivých Applawsiek sa líši od konkrétneho variantu kapsičky.

Kapsičky, ktoré máme doma my, obsahujú:

 • Kuracie prsia s ryžou: kura (75%), vývar (24%), ryža (1%)
 • Kuracie prsia s tekvicou: kura (50%), tekvica (25%), vývar (24%), ryža (1%)
 • Kuracie prsia so špargľou: kura (70%), vývar (24%), špargľa (5%), ryža (1%)

Všetky kapsičky obsahujú vlákninu (0,2 – 1%) a popolovinu (0,5 – 2%)

Konzervičky, ktoré striedame s kapsičkami, obsahujú:

Kuracie prsia a kačica: kuracie prsia (70%), kačica (5%), kurací vývar, ryža. Takisto obsahujú vlákninu a popolovinu.

Ako Applaws vyzerajú po otvorená a ako ich prijali naše mačky

Bola to, našťastie, láska na prvé ochutnanie. Ide o podlhovasté tuhšie kúsky mäsa, v ktorých možno nájsť kúsky zeleniny alebo čiernej ryže – v závislosti od toho, aký variant kapsičky si vyberiete.

V kapsičke alebo v konzerve je primeraný podiel šťavy, inak povedané nálevu – tuhá strava v šťave celá nepláva, len je ňou poriadne nasiaknutá. Po zjedení kúskov mäsa zostáva na dne misky len trochu šťavy. Ku podivu ani jeden z našich mačiekov z misiek nevyhadzuje kúsky tekvice, špargle alebo ryže. Čo sa do misky dá, to sa z nej aj do posledného kúska zje.

Zmeny, ktoré sme po prechode na Applaws zaznamenali:

 • Zmenou číslo jeden bolo u nás pokojnejšie správanie. Toto by nečakal asi nikto, ale mačky sú boli pre prechode na Applawsky okamžite kľudnejšie. Večer toľko nevystrájajú – síce sa pohrajú a ponaháňajú, no nám páničkom sa z ich šialených hier, ktoré predtým nemali konca-kraja, nestavajú vlasy dupkom.
 • Zlepšenie stolice – prestala toľko páchnuť a vyprázdňovanie je pravidelné. Takisto sa prestali objavovať hnačky alebo zvracanie.
 • Lepší stav srsti – túto zmenu sme si všimli u nášho Hemiho až po troch mesiacoch konzumácie Applaws. Srsť je omnoho lesklejšia, zatiaľ čo predtým pôsobila mdlo.
 • Spotrebujeme menej kapsičiek v priebehu dňa – mačky sú po najedení sýte až do ďalšieho kŕmenia a nežadujú sa dodatočnej porcie.

Celkové hodnotenie

Minimálna záťaž pre peňaženku a kvalitné krmivo, vďaka ktorému mačka prosperuje! Applaws ponúka množstvo variantov, spomedzi ktorých si musí vybrať skutočne každá mačka. V porovnaní s tými najlacnejšími kapsičkami, je cenový rozdiel len minimálny, a prevyšujú ho benefity, ktoré sme po prechode na Applawsky u našich mačiek zaznamenali. Ak hľadáte lacnejšie, no stále kvalitné krmivo, Applaws je tá správna voľba.

zoohit.skPozrieť; cenu

Pre koho áno

 • pre všetky mačky, ktoré nepotrebujú špeciálnu diétu (gastrointestinal, urinary alebo diétu pre sterilizované mačky)
 • pre malé mačiatka, ktoré už môžu prijímať tuhú stravu, aj dospelé mačky

Plusy

 • čisté zloženie
 • kúsky kvalitného mäsa so zeleninou alebo ryžou
 • primerané množstvo šťavy
 • mačkám chutí
 • prechod na kapsičky nespôsobuje tráviace ťažkosti
 • Applaws zasýti na dlhší čas ako lacné kapsičky a konzervy
 • prijateľná cena

Mínusy

 • žiadne sme nenašli

Čo hovoria na krmivo Applaws naše mačičky

Hemi

Moje obľúbené kapsičky boli Felix. Nedal som na ne dopustiť. Aj keď panička vravela, že sú nezdravé. A mal som z nich občas boľavé bruško. No odkedy som ochutnal značku Applaws, na Felixa som zabudol a ani to bruško ma už tak často nebolí.

Hemi testujem produkty pre mačky

Hemi

Demi

Z nášho mačacieho tria som ja ten, čo sa zaujíma o zdravú výživu. Okrem toho že kapsičky chutia skutočne famózne, krmivo značky Appplaws neobsahuje lepok a konzervanty, len mäsíčko a zeleninu. Mám lesklejšiu srsť a cítim sa fit. ?

Demi testujem produkty pre mačky

Demi

Emi

Ja spapám všetko, čo nezje mňa. No musím povedať, že kapsičky Applaws sú fakt mňaukózne. Najviac mám rada tie so špargľou. Tie sú topka. ? Ešte by som si veľmi priala, aby spravili také s príchuťou holubov, čo lietaju za naším oknom.

Emi testujem produkty pre mačky

Emi

Kde kúpite krmivo značky Applaws

Miešané balenie Applaws Selection 12 x 70 g cena

Cena: 10,49 €

Miešané balenie Applaws Selection 12 x 70 g

Applaws krmivo pre mačky je kvalitným doplnkovým krmivom pre mačky, obsahujúce len prírodné suroviny. Ryby, ktoré krmivo obsahuje, boli chytené z mora ‚doplhin friendly‘ metódou a len trvale udržateľnými spôsobmi. …čítať viac

Applaws kapsička Cat kuracie prsia a divoká ryža 70 g cena

Cena: 1,60 €

Applaws kapsička Cat kuracie prsia a divoká ryža 70 g

Kapsička pre mačky , pre malé a veľké plemená s normálnou aktivitou, kuracia príchuť, obsah čerstvého mäsa so sušinou 75%, tuk (kurací) 0.5%, špecifiká zloženia: bez konzervantov a hypoalergénne – 2,29 €/100 g …čítať viac

Kapsicka Applaws Cat Tuna a Pacifc Prawn 70g cena

Cena: 1,60 €

Kapsicka Applaws Cat Tuna a Pacifc Prawn 70g

Mäso z tuniaka a tigrie krevety v prírodnom aspiku, doplnkové krmivo pre dospelé mačky z prírodných surovín. Základom kapsičiek je kvalitné prírodné mäso z kuracích pŕs alebo z tuniaka. Neobsahujú žiadne dochucovadlá, konzervačné látky, farbivá ani umelé prísady a sú bezlepkové…čítať viac

superzoo.skPrejsť do eshopu
semi a hemi zvierací influenceri

Semi a Hemi

Pes a mačka, to nemusí byť vždy len naháňačka! Občas je to zábava, občas menšia bitka, inokedy spánok v objatí, po ktorom sa tento šialený kolotoč znovu celý zopakuje. Keď mal čivaviak Semi 12 rokov, stretol opusteného kocúrika Hemiho. Presne 25. februára 2020 sa začal písať náš spoločný príbeh. Havkovský a mačací svet sa spojil dovedna a my sme rozhodli zdieľať naše zážitky na Instagrame. Najviac zo všetkého sa však tešíme, že vďaka kamošom z vrabcenastreche.sk. môžeme recenzovať zvierací sortiment. Sme prísni, nekompromisní a úprimní, nenecháme sa podplatiť žiadnym pamlskom! Pretože zvieratká si zaslúžia len tie najlepšie produkty!

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies