Dvojvrstvová rohožka pod mačaciu toaletu – skúsenosti, recenzia

Semi a Hemi/31. marca 2024/Chovateľské potreby/5 min. čítania
Dvojvrstvová rohožka pod mačaciu toaletu – skúsenosti, recenzia

Dvojvrstvová rohožka pod mačaciu toaletu – skúsenosti, recenzia

Testovaný produkt: Dvojvrstvová rohožka pod mačaciu toaletu

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • odolná povrchová úprava
 • materiál: pena EVA
 • dve vrstvy – horná s dierkami a spodná nepriepustná
 • na výber množstvo veľkostí
 • zachytí všetky typy podstieľky – piesok, pelety aj štrk
 • možnosť pohodlne vysypať podstieľku späť do toalety
allegro.skPozrieť cenu

Ako zamedziť roznášaniu podstieľky z mačacej toalety?

Vyhrabávanie kopy piesku, vyskakovanie z toalety a potreba zametania či vysávania niekoľkokrát za deň… Tento scenár je určite povedomý väčšine majiteľov mačiek. Ak aj vy každý deň musíte zhŕňať piesok, ktorý sa ako zázrakom ocitá vo všetkých kútoch domácnosti, potom je táto recenzia presne pre vás. Naše mačacie trio recenzentov totiž otestovalo dvojvrstvovú podložku pod mačaciu toaletu. Bolo u nás zrazu menej neporiadku a kúpili by sme ju znovu?

Na čo slúži rohožka pod mačaciu toaletu?

Primárnou úlohou podložky je absorbovať vynesenú podstieľku tak, aby sa ďalej neroznášala po celej miestnosti či dokonca po celom interiéri. Mačacie labky by mala dokonca sčasti zbaviť nánosov piesku. 

Rohožka je dvojvrstvová, pričom vrchná časť je tvorená pevnou sieťovinou s väčšími očkami. Cez ňu sa podstieľka dostáva do vnútra rohožky, kde ju bezpečne fixuje spodný diel rohožky, ktorý je nepriepustný a celistvý. Na jednej bočnej strane nie sú obe časti pevne zošité, vďaka čomu je možné z podložky pohodlne vysypať zachytenú podstieľku späť do toalety.

Naša skúsenosť s dvojvrstvovou rohožkou pod mačaciu toaletu

Keďže máme v našej domácnosti hneď 3 mačacie toalety, kúpili sme dve rohožky odlišných rozmerov. Prvá je vo veľkosti XXL a umiestnili sme ju pod dve vedľa seba stojace toalety. Druhá je menšia a svoje miesto si našla pred toaletou, ktorá je umiestnená samostatne v predsieni.

Rohožky tri mesiace testovali: Pán Hemingway (Hemi), Demicatto (Demi), slečna Emily Bronteová (Emi). Každý z týchto mačiakov je iný a zatiaľ čo Emi má vo zvyku vyhrabávať von z toalety tony piesku, taký Demicatto z nej zasa vyštartuje raketovou rýchlosťou a čiastočky podstieľky za ním len tak svištia.

Predložka pred wc pre mačky
...

Zachytávanie podstieľky

Naším problémom bolo, že sa piesok z toalety šíril takpovediac po celom byte a vysávanie hosťovského WC a celej predsiene bolo nutné ihneď ráno, pričom sa táto povinnosť opakovala aj niekoľkrát za deň. Keďže sú toalety umiestnené na dlažbe s pomerne širokými špárami, zametanie piesku nemalo taký efekt – čiastočky podstieľky sa vždy skryli do špár, a tak bolo potrebné použiť vysávač. Mapy prebytočnej podstieľky sa tvorili v celej miestnosti, nielen v oblasti pred toaletami.

Akonáhle sme vstup do záchodíkov pokryli rohožkami, miera roznášania piesku v celej predsieni sa znížila o 95 %. Drvivá väčšina zostáva na rohožke, odkiaľ sa viac neroznáša ani vtedy, keď na ňu mačka stúpi opätovne. Rohožku je teda potrebné už len nadvihnúť a vysypať všetok obsah späť do toalety, čím sa nemálo znižuje aj mesačná spotreba podstieľky.

Koberec pred macaci zachod

Nepriepustnosť podložky

Ak máte doma mačiakov, ktorým sa občas podarí vykonať potrebu ponad okraj záchoda, máme pre vás dobrú správu. Rohožka je totiž nepriepustná a okrem podstieľky bezpečne fixuje aj moč či výkaly. V prípade, že sa teda stane nejaká tá nehoda, rohožku jednoducho vysprchujete horúcou vodou, necháte ju voľne vyschnúť a je pripravená na opakované použitie. Dlažba či parkety pod rohožkou zostanú bez ujmy.

Čistenie rohožky a jej trvácnosť

Čistenie podložky je takisto rýchla záležitosť – materiál do seba neabsorbuje nečistoty, vďaka čomu postačí len teplá tečúca voda a nejaký ten dezinfekčný prípravok. Umývanie rohožky sa nijako neodrazilo na jej vzhľade či kvalite – aj po niekoľkých dôkladných sprchovaniach je ako nová.

Rovnako nás príjemne prekvapil i fakt, že rohožke neublížili ani mačacie pazúriky. Hoci žiaden z nich (zatiaľ) nemal potrebu rohožku škriabať, predsa len si už svoje odžila. Po troch mesiacoch vyzerá stále rovnako, nie sú na nej žiadne trhliny a horná „očkatá“ časť nie je nijako porušená.

Oplatí sa kúpiť dvojvrstvovú podložku pod mačaciu toaletu?

My smelo mňaukáme, že áno! Schopnosť zamedziť neporiadku, ľahká údržba a kvalitný dlhotrvácny materiál – to sú prvky, ktoré nesmierne oceňujeme. Ak máte toaletu umiestnenú tak, že je pred ňou pomerne veľký priestor a vaša mačka sa radí medzi šampiónov v skokoch z toalety, je dosť možné, že podstieľku bude čiastočne vynášať aj naďalej. Avšak v prípade, že má váš mačiak záľubu vyhrabávať podstieľku von, môžete si byt istý, že ju rohožka bezpečne absorbuje.

Odporúčame dvojvrstvová rohožka pod mačaciu toaletu?

Rohožku pod mačací záchod odporúčame všetkými labkami! U nás svoj účel spĺňa dokonale, najviac sa tešíme z toho, že podložka vyhrabaný piesok fixuje, vďaka čomu nie je neporiadok v celej predsieni. Keďže ide o pomerne lacnú záležitosť, za skúšku nič nedáte ani vy. Nadovšetko oceňujeme jej schopnosť udržať vlhkosť a chrániť parkety či dlažbu pred prípadnou nehodou.

Pre koho odporúčame:

 • ak vaša mačička vyhrabáva z toalety celé kopy piesku/štrku
 • ak každý deň musíte niekoľkokrát zametať/vysávať miestnosť, v ktorej sú mačacie toalety umiestnené
 • pre majiteľov viacerých mačiek
 • ak vás irituje, že sa podstieľka z toalety roznáša po celom byte
 • ak chcete znížiť mieru neporiadku
 • pre majiteľov mačičiek, ktorým sa občas „podarí“ vykonať potrebu ponad okraj toalety

Plusy:

 • podložka zafixuje vynesený piesok/štrk, ktorý sa viac neroznáša po celej domácnosti
 • ľahká údržba a čistenie podložky – možnosť opláchnuť pod tečúcou vodou
 • zníženie spotreby podstieľky – jednoducho sa vysype späť do toalety
 • možnosť vybrať si konkrétny rozmer, ktorý zákazníkovi vyhovuje
 • trvácny materiál
 • mačičkám pri vstupe do toalety nijako neprekáža
 • rohožka je vodotesná – neprepustí vlhkosť na parkety

Mínusy:

 • žiadne sme nenašli

Mohlo by Vás tiež zaujímať:  Porovnanie fontánok pre mačky >>>

Odporúčané produkty

Kooa antibakteriálna predložka pred toaletu - cena

Kooa antibakteriálna predložka pred toaletu

Kooa antibakteriálna predložka pred toaletu sa postará o väčšiu čistotu v domácnosti. Štruktúrovaný povrch s drážkami podporuje otieranie granúl, zatiaľ čo antibakteriálny poťah podporuje hygienické prostredie pred toaletou. kooa antibakteriálna toaletná predložka je vyrobená z plyšu a vyplnená pamäťovou penou….čítať viac

Nobby Podložka pred toaletu čierna s mriežkou - cena

Nobby Podložka pred toaletu čierna s mriežkou 39x60cm

Používaním rohožky docielite pre vášho maznáčika viac hygieny. Zároveň udržíte okolie toalety v čistote. Rohožka je čiernej farby a je vhodná pre všetky typy toaliet. Jej horná časť tvorí sieťka, cez ktorú všetky nečistoty pretečú do spodnej podložky. Hornú sieťku potom jednoducho zložíte a nečistoty pohodlne odstránite…čítať viac

superzoo.skPrejsť do eshopu
Predložka k wc šedá trixie - cena

Predložka k wc šedá – trixie

Podložka pod mačaciu toaletu, tvar udržujúca EVA s funkciou sita. Mäkká štrukturovaná plocha, design s otváráním na okrajoch umožňuje ľahké čištěnie. Dve vrstvy spojené suchým zipsom….čítať viac

pet-market.skPrejsť do eshopu

Autor recenzie

semi a hemi zvierací influenceri

Semi a Hemi

Pes a mačka, to nemusí byť vždy len naháňačka! Občas je to zábava, občas menšia bitka, inokedy spánok v objatí, po ktorom sa tento šialený kolotoč znovu celý zopakuje. Keď mal čivaviak Semi 12 rokov, stretol opusteného kocúrika Hemiho. Presne 25. februára 2020 sa začal písať náš spoločný príbeh. Havkovský a mačací svet sa spojil dovedna a my sme rozhodli zdieľať naše zážitky na Instagrame. Najviac zo všetkého sa však tešíme, že vďaka kamošom z vrabcenastreche.sk. môžeme recenzovať zvierací sortiment. Sme prísni, nekompromisní a úprimní, nenecháme sa podplatiť žiadnym pamlskom! Pretože zvieratká si zaslúžia len tie najlepšie produkty!

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies