Ortopedický pelech pre psa – recenzia

Semi a Hemi/28. novembra 2021/Chovateľské potreby/5 min. čítania

Ortopedický pelech pre psa - recenzia

@vrabcenastreche.sk Ortopedický pelech pre psa - recenzia

Testovaný produkt: Ortopedický pelech pre psa

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • pružná pamäťová pena, ktorá poskytuje oporu boľavým kĺbom
 • predchádza preležaninám
 • vhodný aj pre psíkov v období rekonvalescencie po náročných chirurgických zákrokoch
 • poťah možno prať v práčke
 • povrch z dvoch materiálov – hebká plocha na ležanie v kombinácii s lesklým materiálom, ktorý nepôsobí ako magnet na chlpy

Aby oddych staršieho psíka nebolel!

Aktualizované: 26.11.2022

Volám sa Semi, mám už viac než 13 rokov, a tak pre mňa hračky pre psíkov nie sú tým, čo by ma v obchode pre zvieratká zaujalo. Panička mi najviac urobí radosť, ak mi kúpi niečo, čo mi pomôže prekonávať strasti psej staroby. Jednou z týchto vecí je i ortopedický pelech. Ako vybrať ten správny? Na čo vlastne ortopedický pelech pre psíka slúži a v čom mu pomáha? O tom vám dnes porozprávam.

Čo je to ortopedický pelech?

Ide o peliešok, ktorý sa svojím vzhľadom bežne nelíši od akéhokoľvek iného pelechu. Rozdiel medzi bežnými psími pelechmi a ortopedickým objavíte až vtedy, keď sa ho dotknete a položíte naň svoju dlaň či packu. Vnútro pelieška je totiž z pamäťovej peny, ktorá počas spánku vytvára ideálne podmienky na to, aby si na ňom perfektne oddýchol aj psík senior, ktorého trápi bolesť kĺbov.

...

Kvalitná výplň peliešku pripomína zdravotnícky matrac pre ľudí – zväčša sa skladá z niekoľkých vrstiev (pamäťová pena či dokonca i kokosové vlákno). Povrch pelechu má ideálnu tvrdosť, pôsobí ako opora pre boľavé kĺby či chrbticu a predchádza bolestivému a ťažkopádnemu vstávaniu po dlhšom spánku. Namáhaný pohybový aparát je teda počas spánku vďaka správnej podložke odľahčený.

Ako správne vybrať ortopedický pelech pre psa?

Na výber máte viacero variantov – ortopedický pelech s opierkami po jeho bokoch alebo ortopedický matrac, ktorý je úplne plochý. Pri kúpe si všímajte predovšetkým tieto parametre:

 • Veľkosť a rozmery peliešku, ktoré treba prispôsobiť plemenu, výške a váhe psíka.
 • Hrúbku matraca/výšku peliešku – príliš vysoký pelech môže byť trochu kontraproduktívny, keďže predovšetkým malé plemená s ťažkosťami pri chôdzi môžu mať problém naň vyliezť.
 • Kvalitu matracovej výplne – ideálom je niekoľkovrstvová pružná pamäťová pena, ktorá pri dotyku vytvára dostatočný odpor, nie je príliš mäkká ani tvrdá ako kameň.
 • Poťahovú látku, ktorá sa ľahko udržiava čistá a dobre sa z nej odstraňujú chlpy.

@vrabcenastreche.sk ortopedický pelech mi občas obsadí aj moj mačací kamoš Hemi

Dlho som sa s novým pelieškom zoznamovať nemusel a keďže mi ho panička kúpila v čase, keď ma trápila bolesť platničky, akosi podvedome som si začínal líhať čoraz častejšie. Ostatné peliešky či moja búdka po niekoľkých dňoch zostali ležať v kútoch bez povšimnutia.Semi

Mohlo by Vás tiež zaujímať

Pre akého psíka je ortopedický pelech vhodný?

Primárne je tento typ pelieška určený pre psíka, na ktorom možno pozorovať nasledovné zdravotné ťažkosti – nechuť k pohybu, krívanie, znížená citlivosť zadných labiek, ťažkopádne vstávanie, pomalšia či zhrbená chôdza, počas ktorej je na psíkovi poznať, že ho bolí každý krok. Ortopedickú podložku na ležanie však môžete kúpiť aj psíkovi seniorovi, ktorý zatiaľ vyššie spomenuté problémy nemá.

Moja skúsenosť s ortopedickým pelieškom

Dlho som sa s novým pelieškom zoznamovať nemusel a keďže mi ho panička kúpila v čase, keď ma trápila bolesť platničky, akosi podvedome som si začínal líhať čoraz častejšie. Ostatné peliešky či moja búdka po niekoľkých dňoch zostali ležať v kútoch bez povšimnutia.

Panička si takisto všimla, že si na ortopedickom peliešku rýchlejšie nájdem tú správnu polohu na spánok a menej sa počas oddychu prehadzujem a vrtím. Vďaka tomu usudzuje, že ležanie na takejto podložke mi je príjemné a odľahčuje moje starobou zaťažené kĺby.

Ortopedický pelech pre psov hranatý

Ortopedický pelech pre psov hranatý cena

Cena: od 58,99 €

Pre koho áno

 • pre psíkov všetkých plemien
 • aj pre mačičky a kocúrikov
 • ako prevencia predovšetkým pre veľké plemená psov, ktoré sú náchylné na chronické ochorenia kĺbov
 • pre psíkov seniorov, ktorí už neskáču ako šteniatka

Výhody

 • kvalitná výplň z pamäťovej peny
 • odnímateľný poťah, ktorý možno prať v práčke
 • pohodlné opierkové okraje, ktoré navodzujú pocit bezpečia
 • lesklý materiál, ktorý sa ľahko udržiava čistý a nelepia sa naň chlpy
 • plocha, na ktorej ležím, je z príjemnej hebkej huňatej látky a k peliešku sa pripevňuje pomocou suchého zipsu
 • ortopedický pelech mi občas obsadí aj moj mačací kamoš Hemi

Nevýhody

 • ak by sme peliešok kupovali opäť, zvolili by sme nižší variant (tento typ pelechu je časom na mňa príliš vysoký a občas naň vyleziem dosť ťarbavo)
 • vyššia cena pelieška, avšak tentokrát sa investícia rozhodne vyplatí

Kde kúpite ortopedický pelech pre psa

Karlie orthobed ortopedický pelech pre psov oválny šedý 100x65x24 cm cena

Cena: od 192,70 €

Karlie orthobed ortopedický pelech oválny šedý 100x65x24

Ortopedický pelech disponuje výplňou z pamäťovej peny, ktorá poskytuje ideálnu úľavu od tlaku na chrbticu a kĺby. Prispôsobuje sa tvaru tela i teplote…čítať viac

Pelech Matrace ortopedická Camel 120x100 cm BUSTER cena

Cena: od 87,28 €

Ortopedický matrac pre psa  Camel 120×100 cm BUSTER

Pelech pre psov s matracom s pamäťovej peny poskytuje vášmu štvornohému kamarátovy maximálne pohodlie a komfort…čítať viac

dobra-miska.skPrejsť do eshopu

Cena: od 57,99 €

Ortopedický pelech pre psov hranatý

Pelech pre psov s vysokým okrajom a odnímateľným poťahom,ktorý chráni kĺby,s tzv. Memory Foam (penou s tvarovou pamäťou),pre zotavujúci a bezbolestný spánok – ideálny pre starých psov…čítať viac

Tip od Semiho

Keďže už dávno nedokážem vyskočiť na sedačku či posteľ, k blížiacim sa Vianociam si želám rampu, vďaka ktorej sa môžem kedykoľvek pritúliť k mojej paničke, nech sa už práve kdekoľvek. Rampa je vyrobená z plastu, jej výška sa dá nastaviť výške konkrétnej sedačke/posteli a umožní mi vojsť aj vyjsť do postele bez skákania, ktorým by som si mohol ublížiť. Ak radi cestujete, rampu oceníte aj pri naskakovaní do auta či do kufra.

TRIXIE Rampa, výškovo nastaviteľná, 36 × 90 cm cena

Cena: od 60,00 €

TRIXIE Rampa, výškovo nastaviteľná, 36 × 90 cm

Výškovo nastaviteľné rampa.MDF, lakovaná, plstená, protišmykový gumový povrch, pre vnútorné priestory, napr. ako pomôcka pre lezenie na posteľ alebo pohovku nastaviteľná na tri výšky (29/36/43 cm)…čítať viac

Autor recenzie

semi a hemi zvierací influenceri

Semi a Hemi

Pes a mačka, to nemusí byť vždy len naháňačka! Občas je to zábava, občas menšia bitka, inokedy spánok v objatí, po ktorom sa tento šialený kolotoč znovu celý zopakuje. Keď mal čivaviak Semi 12 rokov, stretol opusteného kocúrika Hemiho. Presne 25. februára 2020 sa začal písať náš spoločný príbeh. Havkovský a mačací svet sa spojil dovedna a my sme rozhodli zdieľať naše zážitky na Instagrame. Najviac zo všetkého sa však tešíme, že vďaka kamošom z vrabcenastreche.sk. môžeme recenzovať zvierací sortiment. Sme prísni, nekompromisní a úprimní, nenecháme sa podplatiť žiadnym pamlskom! Pretože zvieratká si zaslúžia len tie najlepšie produkty!

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies