Beaphar No Stress Spray – upokojujúci sprej pre mačky s valeriánou lekárskou

Semi a Hemi/3. januára 2022/Pre mačky/5 min. čítania

Beaphar No Stress Spray – upokojujúci sprej pre mačky s valeriánou lekárskou skúsenosti

Beaphar No Stress Spray – upokojujúci sprej pre mačky s valeriánou lekárskou - recenzia @vrabcenastreche.sk

Testovaný produkt: Beaphar No Stress Spray

Výrobca / značka: Beaphar

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • prípravok s účinnou zložkou na prírodnej báze
 • praktický sprejový rozprašovač
 • upokojuje a napomáha k redukovaniu nežiaduceho správania
 • možnosť použiť pri ohňostrojoch, cestovaní alebo odlúčení od chovateľa
 • vhodný do interiéru aj na cesty
 • možnosť aplikovať do prepravky, na pelechy, škrabadlá a obľúbené miesta mačky v domácnosti
 • balenie: 125 ml
 • orientačná cena: cca 7€

Každá mačička si zaslúži pokojné prostredie!

Kto už mal tú česť spoznať nejakú tú mačičku, vie, že mačky sú vskutku magické stvorenia, ktoré dokáže vyviesť z miery omnoho viac podnetov ako väčšinu psíkov. Sú citlivé na zvuky, presúvanie nábytku, a hoci sa o nich traduje pravý opak, aj na odlúčenie od ľudí, na ktorých sú privyknuté. Nech už vašu mačku čaká akákoľvek stresová situácia, prípadne má práve obdobie, kedy vykazuje známky nepokoja, radi by sme vám dali do pozornosti sprej na prírodnej báze s valeriánou lekárskou, ktorý vyskúšali rovno traja naši mačací testeri!

Ako sprej pôsobil na našich mačiakov a aké problémy sme ním chceli vyriešiť?

Aby sme čo najviac poukázali na účinnosť či neúčinnosť valeriánového spreja, rozhodli sme sa našu recenziu rozdeliť na krátke konkrétne skúsenosti s našimi povahovo odlišnými mačkami, pričom u každom z nich sme mali zámer vyriešiť trošku iný problém.

Zahrňujúc skúsenosti so všetkými troma mačkami sme teda prišli k tomuto záveru – viac ako na stres sprej s valeriánou pôsobí na beťárstva.
...

Kto produkty testoval?

Hemi testujem produkty pre mačky

Hemi

pán Hemingway – Hemi

Takmer trojročný kocúr Hemi

Hemi je spomedzi nášho mačacieho tria ten najtvrdší oriešok. Je to prítulný kocúr s priateľskou povahou voči ľuďom aj iným zvieratám, ktorému však mimoriadny stres navodzujú cestovanie či návšteva pre neho neznámej osoby. Rovnako má párkrát do mesiaca bláznivé obdobie, počas ktorého po zotmení bezprízorne blúdi po byte, hlasno mňauká a hnevá sa na kamoša Demiho, ktorý si sladko spí a nemá záujem o spoločnú naháňačku.

Sprej s valeriánou na Hemiho nefungoval takmer vôbec, a to v žiadnom z vyskúšaných prípadov. Miesta v domácnosti, na ktoré sme sprej aplikovali, keď v noci všetkých budil, s menšou opatrnosťou oňuchal a viac sa o ne nezaujímal. Mali sme dojem, že ho viac zaujal samotný proces striekania ako vôňa samotná.

Cestovanie s mačkou

Rovnako sme boli sklamaní, keď sme sprej nastriekali do cestovnej prepravky s odhodlaním nejako prežiť cestu k veterinárovi. Keďže je Hemi z prepravky vždy mimoriadne vystresovaný, čo sa u neho prejavuje pomočením a nutkavou potrebou ujsť z klietky za každú cenu, v minulosti sme do nej zvykli aplikovať Feliway sprej (ide o prípravok na báze mačacích tvárových feromónov). Ten zaberal čiastočne – Hemi si o klietku nedoudieral celú tvár a bol v nej o čosi pokojnejší. Akonáhle sme Feliway nahradili týmto prípravkom, neudialo sa takmer nič a Hemi v prenoske vyvádzal.

Z tejto skúsenosti teda usudzujeme, že Hemi nie je vhodný adept na prírodné prípravky a účinky valeriány sú pre tak veľmi vystresovanú mačku slabé. Ak by sme mali doma iba Hemiho, usúdili by sme, že sprej nefunguje vôbec a nasrdene by sme posunuli do inej mačacej domácnosti.

Účinky prípravku Beaphar na Hemiho

Cestovanie
Ohňostroj
Nočné harašenie
Príchod nového zvieraťa

Demicatto – Demi

Polročný kocúr Demi

Demi je poklad medzi mačkami. Je mimoriadne priateľský a prítulný, ničoho sa nebojí, cestovanie zvláda pomerne dobre, všetko ho zaujíma, dokáže sa sám prehrať aj celé hodiny a večer ho jednoducho vypne a nevyvádza. Mňauká iba ak otvárame konzervičku a mať doma iba jeho, povieme si, že s mačkou nie sú žiadne starosti.

Demi testujem produkty pre mačky

Demi

Nočný život mačiek

V Demiho prípade sme teda sprej skúšali len vo výnimočných prípadoch – ak ho Hemi v noci vyprokoval k bláznivej hre, spoločne dupotali po celom byte, a keďže bolo pomerne dosť hodín, rešpektujúc spánkový režim našich susedov, sme sprej nastriekali na Demiho obľúbené miesta.

S prekvapením sme zistili, že Demi je touto vôňou fascinovaný a okamžite svoju pozornosť venoval pelechu či deke, na ktorej valeriánu cítil. Chcel sa o tieto miesta obtierať a potichu si pritom priadol tak dlho, až na nich sladko zaspal, pričom sa nenechal zobudiť ani akčným Hemim.

Demi je teda vhodný užívateľ prípravkov na prírodnej báze – dostavili sa instantné požadované účinky.

Účinky prípravku Beaphar na Demiho

Cestovanie
Ohňostroj
Nočné harašenie
Príchod nového zvieraťa
Emi testujem produkty pre mačky

Emi

slečna Emily Bronteová – Emi

Polročná mačacia slečna Emi

Emi je citlivá, jemná, opatrná a tichá mačička, u ktorej stres nepozorujeme takmer vôbec. Cestuje rada, počas dňa je pokojná, mňauká len výnimočne a nevšíma si žiadne hlasné zvuky. Keď si však povie, že nás chce nahnevať, ide jej to veľmi dobre – výnimočne má noci, kedy chce zdemolovať všetko, čo jej príde pod labky, atakuje hračky a naháňa sa, pričom jej nevadí, že jej pri tejto zábave nik neasistuje, no na druhej strane ju každý v okolí stoviek metrov dozaista zreteľne počuje.

Nepokojná mačička

V týchto raritných, no o to viac nepríjemných chvíľach sme na ňu vytiahli svoju zbraň v podobe valeriánového spreja. Síce ním nebola unesená tak ako Demi, po chvíli však začala vykazovať známky väčšej pohody a spokojnosti. Hlučné hry ustali, Emi sa konečne pobrala do krajiny snov a spolu s ňou si vydýchla aj celá naša rodina.

Zahrňujúc skúsenosti so všetkými troma mačkami sme teda prišli k tomuto záveru – viac ako na stres sprej s valeriánou pôsobí na beťárstva. Upokojenie sa totiž dostavilo len vtedy, keď prevládajúcou emóciou u mačky nebol strach. Aj z toho dôvodu ho odporúčame pre bláznivé, hlučné mačky, ktoré rady robia nočné divoké párty. Pre bojazlivých, ustráchaných mačiakov, ktorým konkrétne situácie navodzujú strach, odporúčame zvoliť skôr Feliway sprej.

Účinky prípravku Beaphar na Emi

Cestovanie
Ohňostroj
Nočné harašenie
Príchod nového zvieraťa

Čo by sme o spreji s valeriánou Beaphar povedali my páničkovia?

K jeho kúpe nás motivovala omnoho nižšia cena – v porovnaní s Feliway sprejom, ktorý stojí nad 23 €, je tento prípravok odľahčením pre našu peňaženku. Výhodnejšie je aj balenie – Feliway má 60 ml, Beaphar až 125 ml.

Pri prvom vyskúšaní spreja Beaphar nás prekvapilo, že je roztok pomerne dosť cítiť. Ak to s jeho aplikáciou trochu preženiete, z nosa ho tak ľahko nedostanete a možno budete nútení i vetrať. Aróma je síca byliková, no kto už raz ovoňal valeriánový prípravok (na upokojenie a lepší spánok valeriánu používajú i ľudia), vie, že ide o bylinku s veľmi špecifickou vôňou. Konkrétne v našej domácnosti sú názory na túto arómu veľmi rôznorodé – zatiaľ čo jednému členovi domácnosti vôňa neprekáža, iný tento odor nemôže ani len cítiť. Motivuje nás to opäť spomenúť Feliway, ktorý krátko po nastriekaní síce trochu zacítite, ale do pár sekúnd ho registruje už len mačka.

Odporúčame Feliway sprej?

Neurazí, nenadchne. Tak by sme zhrnuli našu skúsenosť s Beaphar sprejom. Hoci sa nám v stresových situáciách vôbec neosvedčil (čo môže mať súvislosť s tým, že Hemi dosahuje skutočne vysoký level stresu, na ktorý s určitosťou zaberajú len lieky), v prípade momentov, kedy bolo žiaduce mačky trochu skrotiť, sa ukázal ako dobrý pomocník. Ak váš mačací kamoš občas ťažšie hľadá vnútorný pokoj, prípadne sa cíti neisto v konkrétnych situáciách, sprej s valeriánou Beaphar určite vyskúšajte. Nízku investíciu nebudete oplakávať ani v prípade, že vaša mačka bude voči účinkom valeriány rezistentná. Je to totiž rovnaké ako u ľudí – niekomu na psychiku zaberajú bylinky, inému nie.

dobra-miska.skPrejsť do eshopu

Pre koho je určený

 • pre mierne až stredne rozrušené mačky (pre mačky s veľkou mierou stresu odporúčame skôr prípravok na báze mačacích tvárových feromónov Feliway)
 • pre neposedné mačky, ktoré párkrát do týždňa vymýšľajú viac, ako je pániček schopný zniesť
 • pre domácnosť s viacerými mačkami

Výhody

 • vôňa mačky zaujme a rozptýli ich pozornosť od stresujúcich podnetov
 • nízka cena – jeden z najlacnejších upokojujúcich sprejov pre mačky na trhu

Nevýhody

 • sprej budú cítiť aj páničkovia
 • na bielych povrchoch zanecháva sprej slabo hnedé škvrny
 • neúčinkuje na každú mačku
 • viac ako stres redukuje rozšafnú náladu

Mohlo by Vás tiež zaujímať:  Porovnanie fontánok pre mačky >>>

Kde kúpite prípravky na ukludnenie mačiek

Beaphar No Stress Sprej pre mačky 125 ml cena

Cena: od 7,80 €

Beaphar No Stress Sprej pre mačky 125 ml

Beaphar No Stress je 10 % roztok z Valeriány lekárskej na použitie v prepravkách a pelieškoch, v ktorých prebýva mačka v období stresu a nepokoja…čítať viac

dobra-miska.skPrejsť do eshopu
Beaphar No Stress 20 tabliet cena

Cena: od 5,72 €

Beaphar No Stress 20 tabliet

Doplnkové krmivo pre psy a mačky. Prírodné ukľudňujúce tablety s obsahom výťažku z liečivých rastlín ( medovka, rozmarín, lipa a chmeľ…čítať viac

Feliway sprej cena

Cena: od 7,80 €

Feliway sprej 60 ml

Feliway pomáha zastaviť alebo zmierniť strach a obavy u mačiatok i dospelých mačiek, funguje na báze prirodzeného tvárového feromónu mačiek, ktorý navodzuje stav bezpečia a pohody….čítať viac

dobra-miska.skPrejsť do eshopu
Feliway difuzer cena

Cena: od 7,80 €

Feliway difuzér + 48ml náplň

Difuzér sa používa jednoducho – pomocou elektrického adaptéra sa zapojí do zásuvky, pričom je dobré, ak sa naučíte stresové situácie predvídať a siahnete po ňom o dva či tri dni skôr…čítať viac

dobra-miska.skPrejsť do eshopu

Autor recenzie

semi a hemi zvierací influenceri

Semi a Hemi

Pes a mačka, to nemusí byť vždy len naháňačka! Občas je to zábava, občas menšia bitka, inokedy spánok v objatí, po ktorom sa tento šialený kolotoč znovu celý zopakuje. Keď mal čivaviak Semi 12 rokov, stretol opusteného kocúrika Hemiho. Presne 25. februára 2020 sa začal písať náš spoločný príbeh. Havkovský a mačací svet sa spojil dovedna a my sme rozhodli zdieľať naše zážitky na Instagrame. Najviac zo všetkého sa však tešíme, že vďaka kamošom z vrabcenastreche.sk. môžeme recenzovať zvierací sortiment. Sme prísni, nekompromisní a úprimní, nenecháme sa podplatiť žiadnym pamlskom! Pretože zvieratká si zaslúžia len tie najlepšie produkty!

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies