Beurer masážna vibračná pomôcka s infračerveným svetlom – recenzia

Jack Shakespearow/7. novembra 2021/Krása a zdravie/5 min. čítania

Beurer masážna vibračná pomôcka s infračerveným svetlom – recenzia

@vrabcenastreche.sk Beurer masážna vibračná pomôcka s infračerveným svetlom – recenzia

Testovaný produkt: Masážna vibračná pomôcka

Výrobca / značka: Beurer

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • Dva módy – vibračný mód a mód vibrácií s infračerveným svetlom
 • 3 silikónové vymeniteľné nadstavce
 • Váha 350 g
 • Ergonomický dizajn
 • Protišmykové drážky na rukoväti
 • Orientačná cena: od 24€

Čo pomáha na stuhnutý krk?

Aktualizované: 26.11.2022

Stuhnutý krk, prechladnuté krčné svalstvo alebo len spánok v zlej polohe – to všetko nám dokáže nielen znepríjemniť deň, ale aj znemožniť vykonávanie akýchkoľvek aktivít. Kto trpí chronickými bolesťami v krčnej chrbtici, vie, že ak sa chce bolesti čo najviac vyhnúť, musí vyskúšať skutočne všetko – návštevu doktora, analgetiká, cvičenie či masáže. Pomáha pri dlhodobých bolestiach krčnej chrbtice aj pomerne lacný masážny vibračný prístroj s infračerveným svetlom? To sme sa rozhodli vyskúšať za vás!

Testovanie modelu masážneho prístroja – model Beurer MG 21

Prístroj od firmy Beurer sme pred napísaním recenzie testovali takmer 5 mesiacov. Máme teda za sebou dlhé obdobie, počas ktorého sme vibračnú pomôcku vyťažili na maximum – počas bolestivých stavov, no aj v čase, kedy sa krčná chrbtica toľko neozývala.

Ovládanie a funkcie masážnej pomôcky

Masážna pomôcka sa ovláda pomocou spínača, ktorý je umiestnený na prednej časti prístroja. K dispozícii sú dva režimy – vibrácie a vibrácie spolu s infračerveným žiarením. Na nahrievanie bez vibračného efektu sa pomôcka využiť nedá.

Manipulácia s prístrojom

Bolo pre nás milým prekvapením, aký je masážny prístroj ľahký. V porovnaní s masážnou pištoľou, ktorú bolo po čase v ruke nemálo cítiť, sme mali pocit, že držíme pierko.

Veľkou výhodou je aj pomerne dlhá rukoväť, ktorá umožňuje pohodlne vykonávať masáž aj na vlastnom krku – ani človek, ktorý pociťuje bolesti a má obmedzené pohybové schopnosti, nemusí nikoho poprosiť, aby ho prístrojom pomasíroval. Vďaka dlhej rúčke sa prístroj dostane na všetky potrebné miesta.

...
Tento model vibračnej pomôcky odporúčame skôr ako prevenciu pred stuhnutým krkom či ako nástroj, ktorý jemne stimuluje mierne stuhnuté krčné svalstvo. Takisto je hlavica dobrým spoločníkom po náročnom a stresujúcom dni.

Pocit pri masáži

Ako prvé sme spozorovali, že pomôcke chvíľu trvá, kým sa jej hlavica „citeľne“ zahreje. Výraznejšie teplo je badateľné až po niekoľkých minútach. Keďže práve teplo je to, na čo boľavý krk čaká, hodnotíme tento fakt ako menšie mínus. Navyše – ak sa na hlavicu nasadí jeden zo silikónových nadstavcov, pocit tepla sa výrazne znižuje.

Čo sa týka vibrácií – ich intenzita je v porovnaní s tepelným účinkom o niečo silnejšia, no stále nejde o výrazné vibrácie, ktoré by nepríjemne prenikali až do špiku kostí. Pomôcka je skutočne stavaná tak, aby sa mohla používať aj počas bolestivých stavov – svojou silou boľavým miestam neublíži. 

Predovšetkým po ťažkom a únavnom dni bolo použitie prístroja veľmi príjemné. Jemné vibrácie skvelo stimulujú nervové zakončenia, pričom masáž nespôsobuje žiadnu bolesť – intenzita vibrácií nie je natoľko silná, aby mala nežiaduce účinky.

Ak máte problémy s krčnou chrbticou, mohli by Vás zaujímať naše recenzie na tieto produkty:

Celkové hodnotenie

Masážna hlavica od firmy Beurer neurazí, no zároveň ani príliš nenadchne. Ak očakávate, že si poradí s akútnymi boľavými stavmi, môže sa stať, že z jej výkonu budete sklamaní. Jej použitie je veľmi príjemné, no nedisponuje natoľko silným infrasvetlom, aby stuhnuté svalstvo do hĺbky vyhriala a tým pádom ho i uvoľnila. Vibračný efekt v porovnaní s inými prístrojmi hodnotíme takisto ako „šetrnejší.“ Na trhu je mnoho prístrojov, ktoré vás svojou silou alebo zdrojom silného tepla dokážu ohúriť omnoho viac.

Tento model vibračnej pomôcky odporúčame skôr ako prevenciu pred stuhnutým krkom či ako nástroj, ktorý jemne stimuluje mierne stuhnuté krčné svalstvo. Takisto je hlavica dobrým spoločníkom po náročnom a stresujúcom dni.

Ak hľadáte pomôcku, ktorá svaly prehreje do hĺbky, dávame vám do pozornosti skôr infralampu.
V prípade, že máte zálusk na poriadne silnú masáž, určite vyskúšajte masážnu pištoľ.
A ak chcete kombináciu vibrácií a tepla, no v omnoho väčšej intenzite, skúste popremýšľať na iným, no drahšim modelom od firmy Beurer.

Typ našich zvieracích kolegov – recenzentov Semiho a Hemiho:

Masážnu pomôcku Beurer môžu využívať aj:

 • Psíkovia, ktorých trápia bolestivé kĺby alebo stuhnutosť či znížená citlivosť zadných labiek
 • Psíkovia po úrazoch a operáciách, ktorí používanie tejto pomôcky prediskutujú so svojím veterinárnym lekárom

Pre koho áno:

 • Pre ľudí, ktorí majú problémy s krčnou chrbticou
 • Ak vám ráno chvíľu trvá, kým prejde pocit stuhnutosti v krčnej oblasti
 • V prípade, že ste vystavili krčnú chrbticu prievanu alebo nadmernej námahe
 • Pre každého, kto je vystavený krátkodobému zvýšenému stresu
 • Vhodná aj ako darček

Výhody

 • Veľmi dobre sa drží v ruke
 • Mimoriadne ľahká a obratná pomôcka
 • Skladný prístroj – nezaberie veľa miesta
 • Jednoduchá manipulácia a ovládanie
 • Vibrácie sú jemné a príjemné aj pri bolestivých stavoch
 • Prijateľná cena, nízka investícia
 • Ideálna na rozohriatie a uvoľnenie stuhnutého krčného svalstva

Nevýhody

 • Prístroju chvíľu trvá, kým sa hlavica zahreje
 • Infračervené teplo nie je dostatočne intenzívne
 • Silikónové nadstavce blokujú prúdenie tepla
 • Prívodový kábel je pomerne krátky, preto je potrebné mať zásuvku na dosah
 • Tepelný výkon je slabší

Odporúčané produkty pri bolesťiach krčnej chrbtice

masážny prístroj breurer cena

Cena: od 22,69 €

Masážny prístroj BEURER MG 21

Doprajte si príjemnú relaxačnú masáž v pohodlí vášho domova vďaka ručnému masážnemu prístroju Beurer BEU-MG21, ktorý pôsobí do hĺbky tkaniva a svalov vďaka infračervenému teplu..čítať viac

Naipo oCuddle Plus, Masážny golier cena

Cena: od 79,90 €

Naipo oCuddle Plus, Masážny golier

Masážny golier Naipo oCuddle Plus vám poskytne dokonalé uvolnenie celého tela pomocou shiatsu masáže a rozmanitého univerzálneho použitia na ramena, krk, stehna, lýtka, chodidla, chrbát a pás…čítať viac

Beurer Infračervený masážny prístroj MG 70 cena

Cena: od 66,05 €

Beurer Infračervený masážny prístroj MG 70

Tento prístroj slúži výlučne na masáž ľudského tela. Masáž môžete vykonávať s nasadenou rukoväťou alebo prístroj používať bez rukoväte upevnený na ruku upínacím popruhom…čítať viac

Bodhi "Birdy" masážna pomôcka z tvrdého dreva 10 x 5 cm cena

Cena: od 7,50 €

Bodhi „Birdy“ masážna pomôcka z tvrdého dreva 10 x 5 cm

Bodhi „Birdy“ masážna pomôcka z tvrdého dreva sa používa na stimuláciu a manipuláciu svalov s minimálnym úsilím prostredníctvom spúšťacích bodov…čítať viac

masážna pišetol cena

Cena: od 132,95 €

Masážna pištoľ Gun Black – Climaqx

Masážna pištoľ Gun Black je inovatívnou fitness pomôckou, s ktorou si budete môcť dopriať kvalitnú masáž svalov aj z pohodlia vášho domova. Masážnu pištoľ poháňa vysokovýkonný motor s 3200 otáčkami za minútu…čítať viac

Autor recenzie

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies