Tá druhá Belle – Whitney G. – recenzia

Jack Shakespearow/4. mája 2024/Romantické a erotické/5 min. čítania
Tá druhá Belle, Whitney G. - recenzia

Tá druhá Belle, Whitney G. - recenzia

Knižná recenzia: Tá druhá Belle

Autorka: Whitney G.

Celkové hodnotenie:

Dodatočné informácie:

 • Vydavateľstvo: Baronet
 • Recenzent knihu čítal: 4 hodiny
 • Počet strán: 200
 • Rok vydania: 2024
 • ISBN: 9788026922483
 • Originálny názov: The Other Belle

Rozprávkový príbeh s romanticko-erotickým nábojom…

Máte radi rozprávky? Prípadne vás spomienky na príbehy so šťastným koncom zaplavia vlnou nostalgie? Ak áno, potom ste na správnom mieste. Hlavne v prípade, že už dlhší čas hľadáte netradičný príbeh, ktorý by vašu knižnicu vytrhol zo stereotypu.

Obsah

Belle žije so svojím otcom a sestrou, pričom už odmala jej je jasné, že nie je obľúbeným dieťaťom. Po tom, ako sa odmietne vydať za princa, nad ňou jej otec zlomí palicu a správa sa k nej ako k slúžke. Jedného dňa je unesená Gabrielom – mužom, ktorý musí nájsť to najkrajšie a najmúdrejšie dievča v celej zemi, aby bol on a celý jeho rod oslobodený od kliatby. Avšak Belle nie je tá, ktorú Gabriel potrebuje. Je ňou Isabelle, jej „lepšia“ sestra. Keď sa však medzi Gabrielom a Belle začnú prebúdzať city, je skutočne otázne, či táto rozprávka bude mať šťastný koniec.

„Odjakživa jsem vědela, že jsem největším zklamáním naší rodiny. Ode dne, kdy jsem se narodila, dával můj otec zřetelně najevo, že má starší sestra Isabelle, „ta lepší Belle“, je jeho zlatým dítkem. Jsem jako plechovka, kterou už se nemůže dočkat, až zahodí, „nehezký odpad“, jejž drží stranou pohledů, kdykoliv to jen jde.“Whitney G.

Recenzia

Ak od príbehu neočakávate veľa, sklamaní nebudete. Dej je jednoduchý, nejde do hĺbky, viac-menej si pláva len po povrchu, čo v žánri oddychovej ženskej literatúry nemožno označiť ako negatívum. Hoci je kniha v každom kníhkupectve zaradená do romanticko-erotického žánru, možno ju skôr vnímať ako dlhšiu fantasy poviedku s množstvom rozprávkových podobenstiev. Niektoré pasáže totiž obsahujú kľúčové momenty z rôznych rozprávkových príbehov, a tak tu nájdete situácie akoby vystrihnuté z Popolušky, Krásky a zvieraťa, Snehulienky či Šípkovej ruženky.

To, čo sa nemusí každému pozdávať, je akási „neučesanosť textu.“ Hoci je príbeh skutočne jednoduchý, stačí malá chvíľka nepozornosti a čitateľ sa v ňom na chvíľu stratí. Jednoducho si len v istý moment uvedomí, že nevie, kde presne sa daná scéna odohráva, ktorá postava práve prehovorila, prípadne, kto jej konkrétne odpovedá. Možno týchto miest v texte nie je veľa, no dozaista stačia na to, aby mierne naštrbili celkový dojem z čitateľského zážitku.

...

Tá druhá Belle je presne ten typ knihy, na ktorý si musí každý vytvoriť svoj vlastný názor. Pre niekoho sa stane milým a úsmevným dielom, iného čitateľa zasa pobaví v negatívnom zmysle slova. Ak ste fanúšikmi Whitney G. a čítali ste jej predošlé diela, veľmi sa nespoliehajte na to, že v príbehu nájdete prvky, na aké ste už zvyknutí. Táto knižka je úplne iná a nie každý jej inakosť ocení.

Záver

Tá druhá Belle sa nebude páčiť každému. Dej miestami pôsobí neučesane a chvíľu môže trvať, kým sa v ňom zorientujete. Odporúčame pre tých, ktorí hľadajú romantickú jednohubku s rozprávkovým základom a erotickým podtónom. Ak hľadáte zmenu, za skúšku nič nedáte. Od nás si kniha odnáša priemerné hodnotenie.

Vi Keeland knihy
výkup kníh online

Pre koho odporúčame:

 • pre milovníčky romancií a fantasy žánru
 • ak si chcete svoju knižnicu osviežiť netradičným príbehom
 • ak od knižky neočakávate veľa

Plusy

 • kniha má rozprávkový, až čarovný náboj
 • rýchle a nenáročné čítanie
 • prvky rozprávok, ako sú Popoluška, Kráska a zviera či Šípová ruženka

Mínusy

 • miestami je náročné zorientovať sa príbehu
 • fantasy prvok nie je v anotácií spomenutý, preto môže byť veľká skupina čitateľov nepríjemne zaskočená
 • jednoduchá dejová línia a plytké vyrozprávanie príbehu

Odporúčané knihy od autorky Whitney G.

Rozhodně ne on

Jediné, co jsem si ke svým třicátým narozeninám přála, byla velkolepá a nezapomenutelná noc… Místo toho jsem se nechala zbouchnout svým šéfem. No tak počkejte. Než mě začnete soudit (já vás *vidím*), v té době jsem nevěděla, že je to můj šéf. Věděla jsem pouze to, že to byl ten nejpřitažlivější muž, kterého jsem kdy viděla, k tomu přidejte britský přízvuk a rty, které se na celé hodiny zmocnily mého těla….čítať viac

martinus.skPozrieť cenu
Dej šanci mně - Whitney G. - cena

Dej šanci mně

Penelopo, vím, že jsou tři ráno, ale potřebuju to ze sebe dostat. Už ti nemůžu dát žádnou další radu, jak sbalit toho druhého týpka, neřekni ti žádnou další „sexy věc“, kterou bys měla udělat, ani ti nenavrhnu novou sérii lechtivých slovíček, která bys mu měla posílat uprostřed noci. Jako tvůj nejlepší kámoš jsem narazil na svůj limit a můžu ti upřímně říct, že si tě nezaslouží…čítať viac

pantarhei.skPozrieť cenu
Trhni si, Ethane - G. Whitney - cena

Trhni si, Ethane

Přátele si držte nablízku, nepřátele ještě blíž… Ethan nesnášel Rachel Dawsonovou už od sedmi let. Jeho sousedka je důvodem, proč téměř všechny jejich dětské hádky skončily tím, že jí něco zapálil (nebo ona jemu). Udala ho, když porušil večerku. On ji prásknul, když lhala, že má kluka. Tak to mezi nimi pokračovalo celou střední školu a před odchodem na univerzitu si přísahali, že už spolu nikdy nepromluví…čítať viac

knihyprekazdeho.skPozrieť cenu
Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies