Test hračiek pre psov od Mac_thesausagedog

Mac/5. septembra 2021/Pre psov/10 min. čítania

test hračiek pre psov

©vrabcenastreche test hračiek pre psov

Načo sme sa zamerali?

Aktualizované: 26.11.2022

Hračky! Dostal som nové hračky, plyšové, gumové, drevené, skákajúce, lietajúce. Všetky sú len moje, ale rozhodol som sa, že vám o nich napíšem, aby ste vedeli, či sa oplatí kúpiť ich vašim psíkom. Odkážte im, že mi nemusia posielať ďakovné pohľadnice, ale mám rád maškrty s príchuťou kačice. Dostal som za úlohu vyskúšať 10 nových hračiek – najmä ich odolnosť, ale rodičia sledovali aj to, ako ma zaujali, načo slúžia. Viac sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

test hračiek pre psov

©vrabcenastreche test hračiek pre psov

1. Gumová hračka Kong Classic

Gumová hračka Kong Classic - test

©vrabcenastreche Gumová hračka Kong Classic

Testovaný produkt: Gumová hračka Kong Classic

Výrobca / značka: Kong

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti:

 • gumová hračka
 • veľmi odolná
 • výborne skáče a dobre sa žuje
 • možnosť umiestniť do vnútra dobrotu
 • rôzne veľkosti

Hračku nájdete v eshope:

Výhody

 • vhodné pre všetkých psov
 • rôzne veľkosti na výber
 • výborná odolnosť
 • možnosť naplnenia maškrtami
 • vhodný na aportovanie

Nevýhody

 • žiadne sme nenašli

Hodnotenie vlastností

Značka Kong sa prezentuje tým, že jej hračky sú veľmi odolné. Odolné hračky hľadá mnoho páničkov pre svojich psíkov. Najmä, ak sú takí ako ja a hračky radi a ľahko zničia. Prepáč, mama a tato, to je puberta, nie ja. Späť ku Kongu.

Kong vlastním už rok a zatiaľ sa mi ho nepodarilo zničiť. Vážne, prisahám. Snažil som sa, tak veľmi a stále sa snažím, lebo ja sa tak ľahko nevzdávam. No môj červený gumový kamoš Kong stále drží pokope. Ani kúsok z neho neubudol, nič. Rodičia sú šťastní, lebo doposiaľ to bola jediná hračka, ktorá prežila moju pubertu.

Výhodou Kongu je, že sa doňho zmestia aj maškrty pre mňa. Svojmu psíkovi tam môžete dať menšie maškrty alebo ochutené pasty. Kong má totiž unikátny tvar, vďaka ktorému si ho psík vie zachytiť a vybrať z neho maškrty. Výborne sa žuje, viete, keď nemáte chuť behať, môžete si ho len držať a žuvať.

Mne sa páči, že dobre skáče, odráža sa kade-tade. Najradšej mám nekonečné hodiny aportovania, kedy Kong prinesiem páničkovi, a potom sa s ním oň preťahujem. Aj vy to robíte? Myslia si, že im hračku rovno dáte, však? Ale veď to by nebola zábava. Ja mám ako jazvečík trpasličí Kong vo veľkosti M, najprv sa báli, že bude pre mňa veľký, je to však ideálna veľkosť pre moju dlhú papuľku.

Gumová hračka Kong Classic - test

©vrabcenastreche Gumová hračka Kong Classic

Celkové hodnotenie

Výdrž hračky je vynikajúca. Odolná gumová hračka pre každého psíka, ktorý rád aportuje, ale aj pre tých, ktorých chcete zabaviť tým, že im dnu dáte nejakú dobrotu. Ja ho milujem a nedám naň dopustiť. Výborne skáče a dobre sa žuje. K dispozícii sú tri veľkosti a dokonca aj verzie pre šteniatka či extrémnych trhačov.

zoohit.skPozrieť cenu

2. Trixie Dog Activity Flip Board

Trixie Dog Activity Flip Board - test

©vrabcenastreche Trixie Dog Activity Flip Board

Testovaný produkt: Trixie Dog Activity Flip Board

Výrobca / značka: Trixie

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti:

 • interaktívna hračka
 • podporuje sústredenie a zručnosti
 • niekoľko možností otvárania a úrovne obtiažností
 • možnosť plniť pochúťkami
 • materiál: 100% plast

Hračku nájdete v eshope:

Výhody

 • cvičenie zmyslov
 • super na výcvik

Nevýhody

 • plast nie je veľmi pevný, po pár použití vidieť dierky po mojich zuboch, ako som sa snažil ten kužeľ odstrániť.

Hodnotenie vlastností

„Interaktívna hra, musíme mu kúpiť interaktívnu hru pre psov,“ povedala moja mama v jeden zimný večer. Hra pre mňa? Ale čo je to interaktívna? Zahŕňa to jedlo? To boli otázky, ktoré mi išli hlavou. Čoskoro som sa dozvedel odpovede. Prišiel balík a v ňom také veľké plastové čudo. Nebolo tam jedlo a nemohol som si to ani zobrať pod gauč, nijak to nepískalo, neskákalo. Vravím si, nuda. Potom to prišlo.

Vytiahli balík mojich obľúbených pamlskov, tak som spozornel. Zrazu začali otvárať rôzne poklopy, zdvíhať kužele, posúvať plastové krúžky a všade dávať moje maškrty! Musel som ich vyslobodiť. Najprv som nevedel ako, ukazovali na tie divné plastové časti, kde sa skrývali maškrty. Naozaj som si potrápil všetky zmysly, kým som pochopil, čo odo mňa chcú.

Najjednoduchšie bolo nosom posunúť krúžky, pod ktorými boli pamlsky. To som zvládol prekvapivo rýchlo. Oni čakali, že ma to zabaví na dlhšie. Potom prišiel rad na otváracie dvierka. Labkou mi to nešlo. Musel som využiť svoje ústa. Potrápil som sa, priznám sa, ale bola to zábava. Otvoril som obidve dvierka a na záver tu boli kužele. Poviem to takto, nebol som s nimi kamarát už na začiatku nášho vzťahu. Nešlo to. Snažil som sa ich s labkou zhodiť, ale nefungovalo to. Nakoniec tiež pomohli ústa.

Už viem, čo znamená interaktívna hračka pre psov, znamená to veľa roboty a rozmýšľania pre mňa, ale aj množstvo maškŕt a radosť mojich rodičov, aký som inteligentný pes. Je to hračka, pri ktorej ste spolu s páničkami a nemusíte sa hrať sám.

Mohlo by Vás tiež zaujímať

Trixie Dog Activity Flip Board - test

©vrabcenastreche Trixie Dog Activity Flip Board

Celkové hodnotenie

Interaktívnu hračku od Trixie hodnotím pozitívne. Bavilo ma hľadať dobroty, aj keď som sa pritom poriadne natrápil a musel veľa vymýšľať. Ak chcete pre svojho menšieho psíka super zábavku, pri ktorej bude musieť použiť mozgové závity a cvičiť ho tak, je to vhodný výber aj pre vás. Hlavne mu skúste ukázať ako sa dáva dolu ten kužeľ, prosím vás, lebo ho bude chcieť rozhrýzť, tak ako ja.

3. Činka drevená na aportovanie

Činka drevená na aportovanie 150 g - test

©vrabcenastreche Trixie Činka drevená na aportovanie 150 g

Testovaný produkt: Činka drevená na aportovanie 150 g

Výrobca / značka: Trixie

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti:

 • materiál: 100% drevo
 • určená na aportovanie
 • ekologická

Hračku nájdete v eshope:

Výhody

 • ekologická hračka
 • vhodná na aportovanie do exteriéru

Nevýhody

 • rýchlo sa štiepi
 • ľahko sa rozhryzie
 • hrozí úraz s trieskami z hračky

Hodnotenie vlastností

Tiež tak milujete konáre a palice, ktoré nájdete počas prechádzok? Už keď som bol malý párok (tak ma všetci volali aj keď je moje meno Mac, divné stvorenia, tí ľudia), som miloval hrýzť drevo. Paličky sú najlepšia hračka a sú zadarmo. Vonku ich vždy nájdem niekoľko, je síce pravda, že ma po hryzení a papaní triesok bolí bruško, ale mne to nevadí.

No a teraz si to predstavte, v balíku nových hračiek na testovanie som našiel drevenú palicu. Bola síce trošku divná, tvar mi nejako nesedel, ale bolo to drevo! Hneď som sa pustil do práce. Mama kričala, že to je nová hračka a nemám ju hneď zničiť. Chcel som zakričať naspäť, že mama, veď to je len ďalšia palička, oklamali ťa. Ale mal som plné ústa.

Drevená hračka v tvare činky je ekologická, pri výrobe nepoužili ďalší plast, z čoho sa tešili aj moji rodičia. Bohužiaľ, drevená hračka nie je dosť pevná a nevydrží dlho.

Drevená činka voňala „prekvapivo“ drevom a ja som bol v siedmom nebi. Začal som usilovne pracovať na štiepení dreva. Celkom sa mi to darilo. Už po pár minútach som jednu časť drevenej činky začal štiepiť na triesky. Hrozivý pohľad mojej mamy, keď kúsky dreva videla na koberci v obývačke, nebol tak uspokojivý. Tak mi tú super drevenú palicu hneď zobrali.

Činka drevená na aportovanie 150 g - test

©vrabcenastreche Činka drevená na aportovanie 150 g

Celkové hodnotenie

Za mňa môžem povedať, že milujem všetko, čo je z dreva, pripomína mi to nekonečné prechádzky lesom, kde vždy nájdem množstvo paličiek. Hračka je určená na aportovanie, je však dosť pevná, takže doma to neskúšajte, hlavne, ak ste tak šikovný ako moja mama, tá by určite niečo rozbila. Na hádzanie vonku by to mohlo byť fajn. Drevená hračka pre psov však nie je dosť pevná a ja som ju zvládol rozštiepiť za pár sekúnd, a tak môžete očakávať neporiadok a boľavé bruško.

Pozrieť cenu

superzoo.skPozrieť cenu

4. Hračka DUVO+ Lano s uzlom a tenisovou loptou na ťahanie, bavlna

Lano s uzlom a tenisovou loptou na ťahanie - test

©vrabcenastreche Lano s uzlom a tenisovou loptou na ťahanie

Testovaný produkt: Lano s uzlom a tenisovou loptou na ťahanie, bavlna

Výrobca / značka: DUVO +

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti:

 • materiál: bavlna
 • určená na preťahovanie a žuvanie
 • lopta, uzol, držadlo

Hračku nájdete v eshope:

Výhody

 • vhodné pre psíkov, ktorý sa radi preťahujú
 • praktické držanie pri preťahovaní so psom (ocenia majitelia psíkov)
 • loptička aj uzol, za ktorý môžu lano psíkovia chytiť do úst

Nevýhody

 • slabá kvalita spojenia v plastovom držiaku
 • krehká lopta, ktorú som dokázal zničiť extrémne rýchlo

Hodnotenie vlastností

Tí, čo ma poznajú, vedia, že mojou najobľúbenejšou formou hry je preťahovanie sa. O všetko, je jedno či to je vankúš, malá hračka, dokážem sa preťahovať aj o loptičku (áno, dá sa to). Preto ma veľmi potešilo, keď mama zo škatule s hračkami vytiahla lano na preťahovanie. Malo aj loptičku a uzol, za ktorý som mohol ťahať ja alebo mama s tatom.

Lano na preťahovanie som si hneď obľúbil, stále som ho nosil za rodičmi, aby sa so mnou preťahovali. Zobrali sme ho aj na prvú tohtoročnú grilovačku, kde som okrem zjedenia mäska, čo spadlo na zem, mal za úlohu byť poslušný a hrať sa. Tak som sa hral s mojou novou hračkou. Mama ju držala a zrazu sa to stalo. V strede môjho preťahovacieho lana bola taká plastová časť, lano sa odtiaľ odtrhlo. Mama bola nahnevaná, ale veď ja nie som tak silný, čo by spravil veľký pes?

Lanko chceli zalepiť späť do držiaka, nedal som im ale možnosť, tá plastová časť ma zaujala natoľko, že som ju spolu s loptou, ktorá bola na mojom lane, rozobral pod stolom, zatiaľ čo oni jedli a popíjali. A tak som pri zbieraní hračiek prišiel o moje milované lano na preťahovanie. Prosím vás o minútu ticha, naozaj sa ma to dotklo. Vraj už také nedostanem, lebo všetko zničím…

Lano s uzlom a tenisovou loptou - test

©vrabcenastreche Lano s uzlom a tenisovou loptou

Celkové hodnotenie

Moje celkového hodnotenie je, že lano s loptou aj uzlom, za ktoré môžem ťahať, sa mi veľmi páčilo. Bola to moja obľúbená hračka. Škoda, že nevydržala dlhšie ako deň. Naozaj, mal som iba jeden deň na hranie sa s mojím lanom. Potom mi ho zobrali, lebo som zdemoloval loptu, ktorá nebola príliš pevná a po odtrhnutí lanka z plastového držiaka, už bolo jasné, že hračku späť nedostanem. Som akčný psík, takže je možné, že pohodovejší menší psíkovia lano nezničia, tým akčnejším a silným ho neodporúčame.

Dobra-miska.skPozrieť cenu

5. Trixie Dentafun Hračka pes rugby lopta s mätou

Dentafun Hračka pes rugby lopta s mätou - test

©vrabcenastreche Trixie Dentafun Hračka pes rugby lopta s mätou

Testovaný produkt: Dentafun Hračka pes rugby lopta s mätou

Výrobca / značka: Trixie

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti:

 • materiál: guma
 • dentálna hračka
 • čistenie zubov, medzizubných priestorov
 • voňavá po mäte
 • netoxická

Hračku nájdete v eshope:

Výhody

 • praktická veľkosť
 • vhodná na zábavu aj čistenie zubov, medzizubných priestorov
 • voňavá po mäte

Nevýhody

 • nenašli sme žiadne.

Hodnotenie vlastností

Tiež vám občas smrdí z úst, lebo ste pojedli všetko možné? Mne dokonca kúpili zubnú kefku a pastu pre psov. Nebudem sa tu tváriť, že čistenie zubov je moja obľúbená činnosť. Veď existujú dental pamlsky, ktoré sa dajú aj zjesť. Tie preferujem viac. Teraz však prišli moji majitelia s niečím novým. Rugby lopta Dentafun, najprv som nechápal, čo to je, potom som však pochopil.

Chcú, aby som mal pekné zúbky. A tak mi kúpili dentálnu hračku pre psov. Najprv sme neboli veľkí kamaráti, teraz je to už lepšie. Dentálna hračka má tvar rugby lopty, takže sa s ňou celkom fajn hrá. Má však niekoľko štetiniek, také divné gumové časti po celej lopte. Občas mi tam schovajú nejakú dobrotku, ale vraj slúžia hlavne na to, aby som si pri hraní čistil zuby a medzizubné priestory.

Mne sa páči, že mi tieto špeciálne drážky masírujú ďasná, je to príjemné, lepšie ako kefka a nepríčetný výraz mojej mamy, ktorá sa snaží mi vyčistiť zuby. Čo ma zaujalo je zaujímavá vôňa. Babka má na dvore takú rastlinku, nedovolí mi ju ocikať, ale minule mi z nej dala ochutnať a voňala skoro ako moja nová lopta. Vôňa mäty milo prekvapila aj mojich rodičov.

Hračka je netoxická a dá sa umyť vodou, pokiaľ ju váš psík veľmi oslintá alebo zašpiní pri hraní vonku. Dokonca aj celkom slušne skáče, keď mi ju hodia. Hodnotím ju ja aj moji majitelia pozitívne, je to praktická hračka, ja sa hrám, čistí mi to zuby, mama je spokojná, takže je to výhra pre všetkých. Hlavne pre mňa, ak to znamená, že už neuvidím kefku.

Trixie Dentafun Hračka pes rugby lopta s mätou - test

©vrabcenastreche Trixie Dentafun Hračka pes rugby lopta s mätou

Celkové hodnotenie

Praktická dentálna hračka, ktorá zabaví vašich psíkov, a zároveň sa im postará o zúbky. Príjemne masíruje ďasná a čistí medzizubné priestory, aby sme mali silný chrup. Hračka vonia po mäte a mne tak nesmrdí z papuľky. Je gumová, vhodná aj na aportovanie a dá sa ľahko umyť vodou. Ak teda hľadáte dentálnu hračku pre vašich miláčikov, skúste túto loptičku aj vy.

Pozrieť cenu

superzoo.skPrejsť do eshopu

6. Hračka Kong plyš Cozie Naturals Sob M

Hračka Kong plyš Cozie Naturals Sob - test

©vrabcenastreche Hračka Kong plyš Cozie Naturals Sob M

Testovaný produkt: Hračka Kong plyš Cozie Naturals Sob M

Výrobca / značka: Kong

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti:

 • materiál: plyš
 • odolná hračka
 • píska

Hračku nájdete v eshope:

Výhody

 • odolná plyšová hračka
 • píska
 • pevne našité časti tela
 • pekný dizajn

Nevýhody

 • pre niekoho vyššia cena za plyšovú hračku pre psa

Hodnotenie vlastností

Milujem plyšové hračky. Oni nemilujú mňa. Pre mňa plyšová hračka predstavuje výzvu. Výzvu ako najrýchlejšie ju dokážem rozobrať. Začínam vytŕčajúcimi časťami, ako sú ruky, nohy, ušká, parohy. Teraz som dostal sobíka, ktorý mal okrem ušiek aj rohy. Automaticky sa stal mojím obľúbencom a začal som pracovať, aby bola výzva splnená. Hračka dokonca pískala, a tak to znelo, že sa teší, že ju ničím.

Mama môjho sobíka nazvala Kong plyš, vraj majú aj iné zvieratká, nielen sobíka. Moja mama je ale vianočný fanatik, tá ženská stavia vianočný stromček prvého decembra, vianočné filmy pozerá od septembra do marca. Už viete prečo zo všetkých dostupných možností – ovečka, opička a sobík, vybrala práve soba.

Hračky od značky Kong sú vraj nezničiteľné, to sa nám doma potvrdilo po roku využívania gumovej hračky kong. Plyšová hračka Kong, sob sa snažil, dlho bojoval a celkom slušne sa držal. Na moje pomery.

Po mesiaci tvrdej práce som mu najprv odtrhol uši, boli malé a smiešne, nepáčili sa mi. Potom sa mi podarilo odtrhnúť mu nohu. Mama kričala, lebo sobík bol vraj drahý plyšák. A tak mi môjho milovaného sobíka zobrala. Potom si všimla, že aj keď som sobovi odtrhol nohu, bol celý oslintaný a bez uší, hračka nebola otvorená. Po celej obývačke sme nemali plyš. Plyšová hračka od Kong sa tak preukázala ako celkom pevná a odolná. Nohu sme našili späť, sobíka však dostávam na hranie iba pod dozorom..

Hračka Kong plyš Cozie Naturals Sob - test

©vrabcenastreche Hračka Kong plyš Cozie Naturals Sob

Celkové hodnotenie

Odolná plyšová hračka pre psov, ktorá pri hryzení píska, poteší aj psíkov, ktorí sú expertmi na ničenie plyšových hračiek. Je dostatočne odolná, má pekný dizajn, kvalitné šitie a mne sa veľmi páčila. Hračku preto odporúčam všetkým havkáčom, veľkým i malým, nezbedným i poslušným.

Pozrieť cenu

7. Trixie Lietajúci tanier „Doggy Disc“ plávajúci

Trixie Lietajúci tanier "Doggy Disc" plávajúci - test

©vrabcenastreche Trixie Lietajúci tanier "Doggy Disc" plávajúci

Testovaný produkt: Lietajúci tanier „Doggy Disc“ plávajúci

Výrobca / značka: Trixie

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti:

 • materiál: prirodná guma
 • odolná hračka
 • pláva na vode
 • určená na aportovanie

Hračku nájdete v eshope:

Výhody

 • odolný gumový tanier
 • vyrobený z prírodnej gumy
 • dobre lieta aj vo vetre vďaka tomu, že je vyrobený z gumy
 • pláva na hladine
 • umývateľný
 • na výber viac veľkostí

Nevýhody

 • nenašli sme žiadne

Hodnotenie vlastností

Nikdy som nemal lietajúci tanier pre psov. Poznal som iba taniere, ktoré doma občas vylížem, keď ich nechá návšteva na konferenčnom stolíku v obývačke. Tie mám rád, vždy chutia inak. PS: Ďakujem ti, Bože, že si ma spravil tak dlhého a vďaka tomu dočiahnem na všetky dobroty na stole. Späť k tanieru. Mama vybalila krabicu plnú hračiek. Vraví mi, aha, Mac, lietajúci tanier. Pozrel som sa na to oranžové čudo, malo to tvar tanieru, ale bolo to gumové a nechutilo to tak dobre ako taniere na stole. Dal som mu ale šancu.

Doma sme sa s ním nehrali, potom ho zobrali na náš výbeh pre psov. Úžasné miesto, máte aj vy také? Pustia ma tam z vôdzky a stretávam sa s mojimi kamošmi. Môžem behať, hrať sa. A tak som objavil čaro lietajúceho gumového taniera pre psov, ktorý je vyrobený z prírodnej gumy.

Trixie lietajúci tanier Doggy disc letel cez celý výbeh pre psov a ten náš je celkom veľký. Utekal som najrýchlejšie ako moje krátke nohy dokázali. Baví ma za ním utekať, keď letí, naháňam ho ako vtáčiky.

Vždy lietajúci tanier prinesiem naspäť, aby ho hodili znovu. Lebo páničkovia sú leniví, musím im vždy doniesť aj loptičku, keď ju odhodia. Aj vaši sú takí? Ešte, že nás majú. Nevedeli by sa hrať sami. Objednali mi veľkosť 24 centimetrov, trošku sa prepočítali. Tanier je dosť veľký. Keď ho ja, jazvečík s nízkym podvozkom, nesiem späť k pánom, tak sa mi občas stane, že sa pri behu ohne môj tanier na zemi a ja spravím kotrmelec. Potom sa mi smejú.. Tanier vie okrem lietania aj plávať. Takže mi ho môžu hodiť aj do vody. Ja mám z vody ešte trošku strach, ale možno sa toto leto konečne odhodlám plávať u nás v rieke, kamoši to robia.

Lietajúci tanier "Doggy Disc" plávajúci - test

©vrabcenastreche Trixie Lietajúci tanier "Doggy Disc" plávajúci

Celkové hodnotenie

Lietajúci tanier Trixie Doggy disc sa dá zakúpiť vo viacerých veľkostiach, menším psíkom odporúčam zobrať menší tanier. Je gumový, odolný, dá sa umyť, keď ho zašpiníte pri hraní vonku a je vhodný na aportovanie aj do vody, lebo na hladine pláva. Je vyrobený z prírodnej gumy a dobre lieta aj vo vetre, a to práve preto, že nie je ľahký a vyrobený z plastu.

Pozrieť cenu

8. Hračka pes Jezevčík DOUGY pískajúci plyšový

Hračka pes Jezevčík DOUGY pískajúci plyšový - test

©vrabcenastreche Hračka pes Jezevčík DOUGY pískajúci plyšový

Testovaný produkt: Pes Jezevčík DOUGY pískajúci plyšový

Výrobca / značka: Tyrol

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti:

 • materiál: plyš
 • pomerne odolná
 • pískajúca hračka

Hračku nájdete v eshope:

Výhody

 • pískajúca hračka – zaujme psa
 • pekný dizajn
 • pomerne odolná

Nevýhody

 • po odtrhnutí končatiny je automaticky všade plyš
 • oči boli slabo prišité

Hodnotenie vlastností

Tak a teraz mi neuveríte. Chcel by som veľmi kamoša, takého čo s nami bude bývať, brat, sestrička, viete. Moji kamaráti vonku majú doma parťákov. Bývame v byte, a tak bola prosba o ďalšieho psa zamietnutá. Namiesto toho som dostal plyšovú hračku. Nie obyčajnú. Je to hračka pre psa Jazvečík Dougy. Jazvečík Dougy sa stal mojím novým kamarátom. Brat, ktorého som vždy chcel a tiež má také šibnuté meno ako ja.

Plyšový jazvečík sa ukázal ako dobrý partner. Dokonca sa so mnou pri hraní aj rozprával, skôr vypiskoval, ale iba vtedy, keď som ho hrýzol. Mne sa to páčilo: „Mama, pozri, on píska, páči sa mu moja hra,“ ukazoval som mojej mame.

Plyšová hračka v tvare psíka vydržala slušnú dobu bez ujmy na zdraví. Ako prvé padli za obeť oči, nechcel som, aby videl, ako sa približujem a idem útočiť, tak som ho oslepil, ako Harry Potter toho veľkého hada, už to poznám naspamäť, lebo to stále pozeráme. Vážne nechápem, ako to otec s mamou vydrží. Potom som skúsil rozobral prednú labku, čo sa mi podarilo, ale mamina ju šikovne zašila. Neskôr som ale odtrhol zadnú labku, a tak sa proces opakoval, lebo sme po obývačke mali plyš, aj som ho vykakal…Hanbím sa za to, nejedzte to, bude vás bolieť brucho.

S Dougym som kamarát dodnes, aj keď musel kvôli mne prežiť niekoľko operácií pod ihlou mojej mamy. Ak hľadáte milú pískajúcu hračku, ktorá vyzerá pekne a je celkom odolná, skúste Dougyho. Je to fajn kamoš a dobrý parťák, možno aj vaši psíkovia sú osamelí a potrebujú kamaráta.

Hračka pes Jezevčík DOUGY pískajúci plyšový - test

©vrabcenastreche pes Jezevčík DOUGY pískajúci plyšový

Celkové hodnotenie

Plyšové hračky u nás nevydržia dlho, som pomerne šikovný a dokážem ich ľahko zničiť, je to moja záľuba. Plyšový pes – jazvečík Dougy je ale môj kamarát a brat. Je veľmi pekný, tak ako ja, píska, keď sa hráme a vydržal mnoho mojich útokov. Určite poteší každého osamelého psíka, ktorý doma nemá parťáka a budú sa spolu hrať. Odporúčam všetkými packami.

Pozrieť cenu

9. Hračka pes Lopta s otvorom na krmivo TR

Hračka pes Lopta s otvorom na krmivo TR - test

©vrabcenastreche Hračka pes Lopta s otvorom na krmivo TR

Testovaný produkt: Lopta s otvorom na krmivo TR

Výrobca / značka: Trixie

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti:

 • materiál: guma
 • odolná, mäkká
 • možnosť naplniť maškrtami
 • vhodná na aportovanie

Hračku nájdete v eshope:

Výhody

 • gumová a prispôsobivá
 • vhodná na aportovanie i do domácnosti
 • zaujme psa
 • možnosť naplniť maškrtami
 • vzdelávacia

Nevýhody

 • zmestia sa do nej iba menšie maškrty

Hodnotenie vlastností

Všetci moji psí kamaráti mali loptičky pre psa. Také guľaté veci, ktoré vám hodia a vy ich máte doniesť. Niektoré skáču, niektoré sú veľké a iné zas malinké. V balíku hračiek som našiel svoju loptu aj ja. V minulosti som nebol obrovským fanúšikom loptičiek, radšej mám plyšové hračky alebo môj kong. Táto sa mi ale veľmi zapáčila.

Lopta s otvorom na krmivo, áno, čítate dobre, táto loptička má šikovný otvor, do ktorého mi schovajú dobrotky. Keď sa s ňou hrám, vypadávajú pamlsky. Úplne geniálny nápad, pamlsky milujem. Loptička je menšia, preto sa do nej zmestia skôr malé maškrty, ale môžete do nej nalámať aj väčšie.

Lopta sa mi však nepáči iba kvôli maškrtám, aj keď moji rodičia si myslia opak. Nová loptička je gumová a mäkká, keď ju hryziem, ohýba sa mi v ústach. Nie je to taká tá tvrdá lopta, s ktorou sa nedá poriadne hrať. Mačkám ju v ústach, naháňam maškrty, ktoré z nej vypadávajú a zároveň aj pekne skáče a je vhodná na aportovanie von. Už mi ju chcel ukradnúť aj môj najlepší kamarát Helmi.

Mamine sa páči, že loptička je vhodná na vzdelávanie psa, čiže mňa. Aj keď ma väčšinou volá bubuško, klobáska, páročok a podobne. Fakt mi robí hanbu tá ženská. Každopádne, loptička je kombináciou zábavy, ale aj vzdelávania. Vzbudzuje u psíkov záujem a musíme premýšľať, ako odtiaľ tie maškrty dostaneme. Prezradím vám to, gúľajte ju po zemi! Vtedy to ide najlepšie

Hračka pes Lopta s otvorom na krmivo TR - test

©vrabcenastreche Hračka pes Lopta s otvorom na krmivo TR

Celkové hodnotenie

Gumová loptička pre psov, ktorú viete naplniť maškrtami a psa nielen zabaví, ale aj vzdeláva a zaujme. Lopta je vďaka materiálu, z ktorého je vyrobená, ohybná a pri hraní sa prehýba. Je odolná, vhodná na aportovanie i bežné hranie v domácnosti. Psíkom sa určite bude páčiť najmä to, že bude plná maškŕt, ktoré z nej treba zachrániť.

Pet-market.skPozrieť cenu

10. Hračka pes GiGwi Plush Friendz pes S chrumkavý krk

GiGwi Plush Friendz pes S chrumkavý krk - test

©vrabcenastreche GiGwi Plush Friendz pes S chrumkavý krk

Testovaný produkt: Hračka pes Plush Friendz pes S chrumkavý krk

Výrobca / značka: GiGwi

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti:

 • materiál: plyš
 • plyšová hračka s ohýbavým krkom
 • skelet z tvrdého plastu, ktorý vydáva chrumkavé zvuky
 • pri stlačení hlavy sa ozve pískanie
 • kreatívna zábava pre psa

Hračku nájdete v eshope:

Výhody

 • zaujme psa
 • pískajúca hlava
 • pekný dizajn
 • chrumkavý krk, ktorý vydáva zvuky pri hraní

Nevýhody

 • tenká látka na povrchu krku, ktorá sa dá ľahko rozhrýzť.

Hodnotenie vlastností

Na záver môjho testovania som si nechal GiGwi Plush Friends psa s chrumkavým krkom, u nás doma sme mu hovorili iba chrumkavý krk. Ten ma totiž na tejto hračke zaujal najviac. Bol to pes s najdlhším krkom, aký som kedy videl a ten krk chrúmal. Vydával vtipné zvuky.

Išlo o plyšovú hračku pre psa, ktorá nie je tak obyčajná, ako väčšina plyšových hračiek. Pískala mu hlava, u mňa bonusový bod. Všetko, čo píska, prejde testom obľúbenosti. Potom som zistil, že aj jeho krk vydáva divné zvuky. Bral som to tak, že asi má nejaký problém, ako keď vám pukajú kosti, to asi nie je v pohode. Keďže som empatický psík, rozhodol som sa mu pomôcť.

Podľa všetkých informácií, ktoré moja mama o hračke rozprávala, som zistil, že má vnútorný skelet z tvrdého plastu, vďaka ktorému sa pri hre ohýba a vydáva tie chrumkavé zvuky. Nechceli mu pomôcť, veď ten môj psík má plast v krku. Tak som začal s operáciou.

Schoval som sa pod gauč a spravil mu hore na krku dieru, vybral som mu ten plastový skelet von, aby už netrpel, a následne som ho chcel zneškodniť. Mama si ma všimla, nebudem klamať, dostal som po zadku, že si nevážim nové hračky, ale ja som mu len chcel pomôcť. Mama mu napchala skelet späť do krku a zašila ho. Ha! Myslela si, že mi zneškodní možnosť záchrany, ja som ale šitie ignoroval a vytiahol skelet znovu. Ak máte doma psíkov, ktorí sú tiež podobne empatickí, asi im radšej nedávajte hračku psíka s chrumkavým krkom.

GiGwi Plush Friendz pes S chrumkavý krk - test

©vrabcenastreche GiGwi Plush Friendz pes S chrumkavý krk

Celkové hodnotenie

Chrumkavý krk, pekný dizajn a pískajúca hlava, trojkombinácia, ktorá zaujme každého psa. Aj mňa. Hračka pes GiGwi Plush Friendz je vhodná na nekonečné hranie, no ak máte doma záchranára a zdravotníka, ako som ja, asi to nebude najvhodnejšia hračka na hranie. Jedine, že by ste chceli vášho havkáča podporiť v jeho novej kariére patológa.

Pozrieť cenu

Haf na záver

Nech už z môjho testu vyberiete akúkoľvek hračku, verím, že ju predstavíte ako dar od online kamaráta Maca. Každý psík má rád rôzne hračky, sú však aj také, ktoré zaujmú každého. Píska to? Vydáva zvuky? Dáva to maškrty? Vyberte si na základe môjho hodnotenia a preferencií vášho psíka tú pravú hračku preňho.

Autor recenzie

Mac_thesausagedog

Volám sa Mac, niektorí mi ale hovoria klobáska. Som krátkosrstý trpasličí jazvečík a mám jeden rok, to znamená, že som už veľký chlapec. Milujem ležať na slniečku, jesť, hrať sa, spať na gauči, naháňať sa s kamarátmi a rád chodím do lesa. Som malý, ale mám veľký hlas ktorý vždy každého prekvapí. Som malé nemehlo, to o mne tvrdí moja mama. Vždy sa niekde buchnem alebo niečo zle vypočítam a nevyjde mi skok, to je dôvod prečo mám na čele malú jazvu ako Harry Potter. Nenávidím dážď, aj keď mi kúpili pršiplášť. Už som spomínal, že ľúbim papať? Ale ľúbim aj mojich rodičov, hlavne keď sa so mnou túlia.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies