Tyčový / aku vysávač Philips SpeedPro Max Aqua – recenzia

Jack Shakespearow/22. novembra 2021/Domácnosť/5 min. čítania

Tyčový / aku vysávač Philips SpeedPro Max Aqua – recenzia

@vrabcenastreche.sk Tyčový / aku vysávač Philips SpeedPro Max Aqua – recenzia

Testovaný produkt: Bezdrôtový vysávač

Značka: Philips SpeedPro Max Aqua

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • Ručný vysávač, podlahový vysávač a mop v jednom
 • Bezvreckový
 • Tri stupne intenzity sacieho výkonu
 • Množstvo doplnkov a nadstavcov
 • Tichý chod
 • Jedna sacia hubica disponuje LED osvetlením podlahy – vidíte všetky smietky aj v tme alebo šere
 • Obratný a pomerne ľahký
 • Vypúšťa studený vzduch
allegro.skPozrieť cenu

Oplatí sa investovať o tyčového / aku vysávača Philips?

Aktualizované: 26.11.2022

Čistá podlaha je základom upratanej domácnosti… Avšak ak máte doma malé deti alebo domáce zvieratko, dlážka bez jedinej smietky je mnohokrát nedosiahnuteľným snom. Predovšetkým údržba veľkých obytných priestorov je časovo náročná a ideálom je, ak z podlahy odstránite nielen prach a smietky, ale viete ju rovno aj umyť a vyleštiť. Nad investíciou do tyčového vysávača s mopom sme premýšľali dlho. Predsa len, cena je v tomto prípade vyššia a vyrovná sa kúpe chladničky priemernej cenovej kategórie. Sme s vysávačom Philips SpeedPro Max Aqua po polroku používania spokojní? Ľutujeme jeho kúpu? Vytkli by sme mu niečo, alebo zvládol všetko na jednotku?

Zakúpiť si Philips SpeedPro Max Aqua sme sa rozhodli z nasledujúcich dôvodov:

 • recenzie čvirikáme vo veľkom byte (110m) a neustále prepájanie podlahového vysávača do najbližšej elektrickej zásuvky nám upratovanie komplikovalo
 • v domácnosti máme dve domáce zvieratá, ktoré dvakrát ročne poriadne pĺznu, a tak sa zvýši aj potreba vysať podlahu niekoľkokrát denne
 • chceli sme spotrebič, ktorý odstráni nečistoty aj z kobercov, pelechov a rohožiek
 • požadovali sme silný sací výkon a dlhú životnosť batérie na jedno nabitie
 • hľadali sme bezvreckový vysávač so zbernou nádobou na nečistoty, ktorá sa ľahko vyprázdňuje a čistí
 • ideálne sme túžili aj po vysávači, ktorý dokáže podlahu i umyť
...
Na to, aby sa vysávač naplno nabil, mu postačí približne 5 hodín. Na jedno nabitie nám vysávač vydrží cca 90 minút.

Splnil vysávač Philips naše očakávania? To sa dozviete v našej recenzii!

Informácie a špecifiká Philips SpeedPro Max Aqua

Vzhľadom k cene, ktorá môže mnoho ľudí od kúpy vysávača odradiť, sme boli zvedaví, či vysávač skutočne prekvapí a dokáže nám, že za tú cenu vykazuje aj adekvátne výsledky. Nižšie sme zhrnuli tie vlastnosti, ktorými v porovnaní s konkurenciou vyniká. Predajca sľubuje skutočne výkonný stroj so širokými možnosťami využitia a nás zaujímalo, či sa takmer 600eurová investícia do spotrebiča vyplatí alebo ide o predražený vysávač, ktorý má na trhu rovnakého, no lacnejšieho konkurenta.

Vzhľad, funkcie, ovládanie vysávača a kapacita batérie

Philips SpeedPro Max Aqua je elegán. Tyrkysové metalízové prvky v kombinácii s čiernou farbou a kovovými komponentmi skutočne lahodia oku. Ovládanie spočíva v jednom posuvnom tlačidle, vďaka ktorému si môžete prispôsobiť silu sacieho výkonu – bežné vysatie podlahy, zvýšená sacia sila a turbo výkon.

Nad ovládacím tlačidlom môžete nájsť digitálny displej, ktorý slúži ako ukazovateľ stavu batérie a procesu jej nabíjania. Na to, aby sa vysávač naplno nabil, mu postačí približne 5 hodín. Nakoľko bežne využívame najmenší stupeň sacej sily (poradi si s nečistotami na podlahe aj na čalúnenom povrchu), na jedno nabitie nám vysávač vydrží cca 90 minút. Potreba nabíjať ho je teda nutná každé dva – tri dni.

Príslušenstvo

K vysávaču dostanete poriadne bohatú škálu doplnkových komponentov, vďaka ktorým vyčistíte celý dom od A po Z.

Led osvetlenie sacej hlavice

Led osvetlenie sacej hlavice si posvieti na každú špinu

Ak máte v domácnosti koberce, behúne či rohožky, po prejdení vysávačom vás prekvapí, koľko prachu a nečistôt sa v nich skrýva.

K malému ručnému vysávaču sa dajú pripojiť nasledujúce nadstavce a komponenty:

 • mini hlavica s rotačnými štetinami určená na čistenie čalúnených povrchov (sedačka, menšie koberce, zvieracie pelechy)
 • kratšia ohybná hadica s kefkou na konci, vďaka ktorej vysajete aj ťažko dostupné miesta (okenné rámy, rohy)
 • úzka plastová hubica so zúženým hrotom vhodná na vysávanie ťažko dostupných plôch, rohov pohoviek a klávesníc

Na dlhú kovovú trubicu môžete nasadiť nasledovné komponenty:

 • saciu hubicu s rotačnou štetinou a LED osvetlením (na čistenie tvrdých podláh aj kobercov – štetina vynikajúco zberá vlasy a chlpy)
 • saciu hubicu, ku ktorej patrí odnímateľná nádoba na vodu a mopový návlek
 • po odňatí hubíc možno na kovovej tyči uvoľniť pripevnený štetinový nadstavec (vznikne dlhá tenká trubica, ktorá sa zmestí aj pod posteľ či kuchynskú linku)

Iné doplnky:

 • držiak na stenu, na ktorý možno vysávač upevniť (ak chcete vysávač nabíjať v držiaku, je potrebné zabudovať ho do steny v blízkosti elektrickej zásuvky)
 • náhradný penový umývateľný filter, ktorý sa umiestňuje do spodnej časti zbernej nádoby na prach
 • dva návleky na mop, ktoré možno prať v práčke

Precízny a spoľahlivý

O tyčových akumulátorových vysávačoch nepanuje v spoločnosti všeobecná dobrá mienka. Najčastejšie sa týmto spotrebičom vyčíta slabý sací výkon, neschopnosť poradiť si s dlhým kobercovým vláknom a krátka výdrž batérie, ktorá spotrebiteľa nechá v štichu v polovici upratovania.

V prípade Philips vysávača sa nám nikdy nič také nestalo. Sací výkon je vynikajúci a vyrovná sa bežným podlahovým vysávačom. Najviac sme si obľúbili saciu hubicu s LED osvetlením – zvýrazní na podlahe každú smietku, i takú, ktorú pri bežnom dennom svetle nie je vidieť. V tejto hlavici je navyše zabudovaná rotačná štetina a na jej bočných stranách sa nachádzajú malú kefky. Kombinácia všetkých komponentov hubice zabezpečuje precízne vysatie podlahy bez opakovaného prechádzania po tom istom mieste. Vysávač veľmi spoľahlivo odstráni prach a smietku aj v ťažko dostupných rohoch.

Ak máte v domácnosti koberce, behúne či rohožky, po prejdení vysávačom vás prekvapí, koľko prachu a nečistôt sa v nich skrýva. Na menšie čalúnené povrchy (koberček, rohožka) sa nám najviac osvedčilo použitie malého nadstavca s rotačnými štetinami.

Podlahový vysávač aj alergikov

Asi nikomu nemusíme opisovať zápach, ktorý sa domácnosťou nesie po vysávaní s bežným podlahovým vysávačom. Vo vzduchu je cítiť prach z filtra alebo vrecka, ktorý sa naštartovaním motora roznáša do ovzdušia aj napriek filtračnému systému. V prípade Philips SpeedPro Max Aqua nič také nehrozí, nakoľko vypúšťa len studený a čistý vzduch. Po vysávaní teda nie je potrebné vetrať, čo najviac ocenia alergici a ľudia s mimoriadne citlivým nosom.

Mopovanie s Philips SpeedPro Max Aqua

Na túto funkciu sme boli zvedaví asi najviac. Aby sa na vysávač mohla napojiť nádobka na vodu, je potrebné vymeniť hubicu s LED osvetlením za menšiu hubicu na koberce. Do modrej násadky sa naleje čistá voda, upevní sa na ňu mopový návlek a pohodlne sa zacvakne k sacej hubici. Vysávač po zapnutí nielen zbiera špinu z podlahy, ale stiera z nej aj nečistoty.

Dávkovanie vody nie je ovplyvnené motorom vysávača – ak chcete z podlahy odstrániť väčšiu alebo zaschnutú škvrnu, po ktorej nestačí prejsť mopom len raz, musíte použiť takzvaný pedál, ktorý sa nachádza na nádobke s vodou. Je dobre dostupný, nemusíte sa zohnúť a stačí naň jemne zatlačiť chodidlom. Nádobka vďaka tomu vypustí o niečo väčšie množstvo vody. Samozrejmosťou je, že do nádobky s vodou môžete pridať prípravok na čistenie podlahy.

Ak chcete prejsť s mopom veľkú plochu podlahy, ktorá je navyše mimoriadne znečistená, môže sa stať, že mop po čase začne za sebou zanechávať šmuhy. Je to úplne prirodzené – návlek špinu absorbuje a počas vysávania sa jej nemá ako zbaviť, tým pádom ju ďalej roznáša po dlážke. V prípade, že sa chcete tomuto javu vyhnúť, odporúčame vám počas mopovania využiť oba návleky a postupne jeden za druhý vymeniť.

Čistenie vysávača a jeho údržba

Zberná nádoba

Nečistoty z podlahy sa zbierajú v plastovej ľahko rozoberateľnej nádobe, odkiaľ sa jednoducho vysypú do odpadkového koša. Celá nádobka sa dá poľahky umyť a po vysušení ju môžete znovu pripojiť k vysávaču.

Rotačné štetiny na hlaviciach

Pravidelné čistenie od vlasov a chlpov si žiadajú aj rotačné štetiny na hlaviciach, ktoré sa, našťastie, dajú z hubíc pekne vybrať pomocou zacvakávacích patentov. My sme ich najčastejšie čistili tak, že sme namotané vlasy na štetinách prestrihli nožničkami, vďaka čomu sa dali zo štetiniek kompletne odstrániť. Akonáhle sme túto starostlivosť zanedbali, preukázalo sa to na sacom výkone vysávača. Aj z tohto dôvodu odporúčame čistiť štetiny pravidelne.

Odnímateľný penový filter a mopový návlek

Na spodnej časti zbernej nádoby na prach sa nachádza odnímateľný penový filter. I na ňom sa po čase začínajú hromadiť menšie nečistoty, ktoré treba so železnou pravidelnosťou odstraňovať. K štandardnému vybaveniu vysávača sú pribalené dva penové filtre, ktoré možno umývať pod vodou – keďže sú k dispozícii dva, nestane sa tak, že by ste museli čakať, kým filter vyschne.

Mopový návlek sa dá prať v práčke na bežnom pracom programe (my sme vyskúšali aj 60°). Návleku to nijako neublížilo a aj po polroku používania je ako nový.

Mohlo by vás tiež zaujímať. Šikovní pomocníci v domácnosti:

Celkové hodnotenie

Philips SpeedPro Max Aqua hodnotíme ako jednu z najlepších investícií do našej domácnosti. Jeho výkon neklesá ani po polroku denného používania a upratovanie bytu nám uľahčuje, ako len môže. Výborný sací výkon, široká ponuka doplnkových komponentov, jednoduchá údržba… V recenzii sme sa snažili čo najviac opísať našu spotrebiteľskú skúsenosť „jazykom ľudu“ a vyhnúť sa prepisovaniu technických parametrov, ktoré si poľahky nájdete na stránke každého predajcu.

Vysávač sme si zakúpili sami, nejde o sponzorovanú recenziu, takže v riadkoch vyššie sme vám opísali „len“ našu skúsenosť, ktorá nie je ovplyvnená požiadavkami výrobcu. Ak chcete do Philips SpeedPro Max Aqua zainvestovať i vy, nezabudnite si spolu so spotrebičom zakúpiť aj predĺženú záruku. Pár eur navyše už vašu peňaženku nezruinuje a vy tak budete môcť spokojne spávať, že ste si domov priniesli pomocníka, ktorý s vami zostane dlhé roky.

allegro.skPozrieť cenu

Pre koho je vhodný

 • pre majiteľov domácich zvierat
 • pre domácnosti s malými deťmi
 • pre domácnosti, kde je potreba vysávania častá
 • ak vám po vysávaní prekáža typický zápach, ktorý je spôsobený vypúšťaním teplého vzduchu
 • ak vás otravuje neustále vypínanie vysávača a presúvanie sa do inej zásuvky
 • pre veľké obytné priestory – žiadne káble, neobmedzený pohyb s vysávačom

Výhody

 • žiadne káble, vysávate kdekoľvek bez obmedzení
 • magnetické nabíjanie
 • vysávač sa nabíja cca 4 – 5 hodín
 • dlhá výdrž batérie – vysávanie bytu o rozlohe 100 m zvládne na 20-30% batérie, potreba nabíjania každé 3 dni
 • množstvo príslušenstva a nadstavcov
 • možnosť vysávať aj auto
 • ručný vysávač je malý, ľahký a skladný
 • účinne odstraňuje zvieracie chlpy zo sedačky a pelechov
 • jednoduchá manipulácia a údržba
 • hubica vysávača disponuje LED osvetlením – vynikajúca viditeľnosť aj v šere či v ťažko dostupných miestach
 • nezanecháva znečistené ovzdušie
 • elegantný vzhľad
 • mimoriadne skladný a ľahký spotrebič

Nevýhody

 • pri veľmi znečistenej podlahe zanecháva mop šmuhy
 • vyššia cena, ktorá je mnohokrát mimo rozpočet bežnej domácnosti

Kde kúpite tyčové aku vysávače:

Philips SpeedPro Max Aqua FC6904/01 cena

Cena: od 559,90 €

Philips SpeedPro Max Aqua FC6904/01

Tyčový aku vysávač 3 v 1 sa systémom vytierania s optimálnym vlhčením pre tvrdé podlahy. Philips SpeedPro Max FC6904 / 01 je vybavený 360 ° sacou hlavicou s LED osvetlením,… čítať viac

ETA Tyčový vysávač Moneto cena

Cena: od 99,00 €

ETA Tyčový vysávač Moneto

Tyčový a ručný vysávač 2v1 s dobou prevádzky až 50 minút, s kvalitným HEPA filtrom a LED osvetlením. Integrovaná elektrická kefa pre maximálnu efektivitu sania. Držiak vysávača s integrovaným nabíjacím systémom. Možnosť nastavenia 2 stupňov sacieho výkonu … čítať viac

Rowenta tyčový vysavač RH9690WO X-FORCE Flex 8.60 Aqua cena

Cena: od 239,45 €

Rowenta tyčový vysavač RH9690WO X-FORCE Flex 8.60 Aqua

Tyčový vysávač 3v1. Cyklónová technológia. 2 rýchlosti. Vymeniteľná Lithium ion batéria 22V s prevádzkovou dobou až 35 minút. Výkon až 185 W. Flex trubica na vysávanie zle dostupných miest bez ohýbania. 2v1 vytieranie a vysávanie za polovicu času. Hubica s Power LED Vision. Poloha Stop&  …čítať viac

Miele Triflex Hx1 Pro cena

Cena: od 449,00 €

Miele Triflex Hx1 Pro

Ani drahé kozmetické výrobky nepomôžu vašej pleti, ak budete mať upchaté póry. Vyskúšajte RECLAR hypoalergénny galvanický peeler – zlatý, ktorý prináša lifting a rozjasnenie podložené klinickými štúdiami….čítať viac

Autor recenzie

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies