Alavis Traumagel – recenzia

Semi a Hemi/7. novembra 2021/Pre psov/5 min. čítania
Alavis Traumagel – recenzia

@vrabcenastreche.sk Alavis Traumagel – recenzia

benulekaren.skPrejsť do eshopu

Testovaný produkt: Alavis Traumagel

Výrobca / značka: Alavis

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • krém na tlmenie bolesti pohybového aparátu
 • lokálny anestetický účinok
 • prípravok od značky Alavis, ktorá sa špecializuje na veterinárne aj humánne výživové doplnky
 • prináša úľavu pri zápalových ochoreniach kĺbov, šliach a svalov
 • na krátkodobé aj dlhodobé používanie – žiadne vedľajšie účinky
 • pre akútne aj chronické stavy
 • vhodný pre psov a kone
 • obsahuje patentovanú látku Celadrin, ktorá tíši bolesť a pôsobí protizápalovo
 • s obsahom mentolu – navodzuje príjemný chladivý pocit a zároveň podporuje prekrvenie ošetrovanej oblasti
 • balené v kovovej tube
 • obsah balenia: 100 g
 • môže sa aplikovať 1 – 3krát denne podľa potreby
 • orientačná cena: od 22€

Každé zvieratko si zaslúži úľavu od bolesti!

Aktualizované: 26.11.2022

Aký by bol tento svet krásny, ak by žiadne zvieratko netrpelo bolesťami. Ale, žiaľ, ani nás psíkov neobchádzajú choroby či úrazy. Približne od ôsmich rokov ma trápia boľavé kĺby a nedávno sa k tomu všetkému pridalo aj závažné poškodenie platničiek, dôsledkom ktorého mi bolesť strieľa do zadných labiek a chrbtice. Ak vás už niekedy bolel chrbát, asi viete, že vám to poriadne skomplikuje každý jeden krok. A ja – havko napriek svojmu veku večne hravý, som sa odmietal bolesti poddať.

O firme Alavis

Kto má doma nejaké to zvieratko alebo sám vytrvalo športuje, značka Alavis mu určite nie je neznáma. Okrem toho, že pod záštitou Alavisu nájdete prípravky na výživu kĺbov pre ľudí, majú vo svojom portfóliu aj množstvo výživových doplnkov pre zvieratá – pre kone, mačky i psy. Ich produkty nájdete vo forme tabliet, prášku alebo olejov. Dnes sa pozrieme na produkt, ktorý keď panička na internete objavila, zachvátila ju obrovská radosť – už dlho totiž pre mňa hľadala krém alebo gél, ktorý by tlmil moje bolesti pohybového aparátu. Viac preparátov od značky Alavis som otestoval v tomto článku – Výživové doplnky pre psíka seniora.

Testovanie

Alavis Traumagel som začal používať ihneď potom, ako mi na magnetickej rezonancii bol zistený nález poškodenia dvoch krížových platničiek, ktoré mi nepekne zasahujú do miechy. Nasledovala konzervatívna liečba – podávanie perorálnych analgetík a prísny oddychový režim. Ako doplnok mi panička bolestivé miesta a znecitlivené zadné nožky natierala aj týmto krémom.

Prirovnali by sme ho k zvieracej alternatíve humánnych prípravkov, ako sú Ibalgin krém alebo Voltaren gél. Lokálne tlmí bolesť, znižuje zápal a zlepšuje pohyblivosť.

Aplikácia

Krém sa vytláča z kovovej, pomerne mäkkej tuby a je snehobielej farby. Konzistenciu možno prirovnať k redšej paste, ktorá sa však vplyvom telesnej teploty „rozpúšťa“. Keďže mám pomerne hustý kožúšok, panička si musela aplikovanie krému trochu natrénovať.

Najviac sa nám osvedčil nasledovný postup – na bolestivom mieste je potrebné opatrne odhrnúť srsť a nájsť „kúsok holej kože“, na ktorý následne jemne vtierame krém. Prekážkou nie je, ak sa prípravok dostane na srsť, časť účinných látok sa na pokožku i tak dostane. Dôležité je, aby na tele psíka nezostávali takzvané biele mapy, ktoré by si psík mohol zlízať alebo zotrieť. Nakoľko je krém trochu hustejší, jeho aplikácia bude na kožúšku viditeľná. Srsť v tomto okolí sa môže po čase zlepiť, a preto je potrebné častejšie vyčesávanie alebo kúpanie.

Pomohol mi Alavis Traumagel?

V kombinácii s liekmi na predpis, nahrievaním chrbtice infralampou a prísnym pokojovým režimom, áno. Viem, že bez iných liečiv alebo inej doplnkovej starostlivosti by som nebol opäť fit, no musím povedať, že takmer ihneď po aplikácii krému bolo vidieť, že sa stalo niečo, čo mi od bolesti uľavilo. Ak vaše zvieratko trpí bolesťami kĺbov, chrbtice alebo šliach, určite mu Alavis Traumagel zakúpte. Rekonvalescencia bude omnoho príjemnejšia a psík sa nebude toľko trápiť. Ja osobne som sa po natieraní krémom dokázal na nohy postaviť omnoho ľahšie a moja tvárička nebola skrivená od bolesti.

ALAVIS Traumagel 100 g

alavis traumagel cena

ALAVIS Kĺbová výživa 90 tabliet

alavis klbova vyziva cena

Celkové hodnotenie

Hoci Alavis Tramaugel stál viac ako 20€, jeho kúpu určite neľutujeme. Prirovnali by sme ho k zvieracej alternatíve humánnych prípravkov, ako sú Ibalgin krém alebo Voltaren gél. Lokálne tlmí bolesť, znižuje zápal a zlepšuje pohyblivosť. Hoci Semi neskákal ako šteniatko, bolo na ňom vidieť, že mu pravidelná aplikácia Traumagelu pomáha. Odporúčame všetkým psíkom, ktorých trápi bolesť kĺbov, chrbtice či šliach. Vždy sa však pre istotu poraďte so svojím veterinárnym lekárom – odporučí vám, ako často krém nanášať a ukáže, na aké miesta je najlepšie ho aplikovať.

benulekaren.skPrejsť do eshopu

Výhody

 • preukázateľný účinok – Semi vykazoval v akútnych stavoch omnoho menšie známky bolestivosti, mal lepšiu náladu a zlepšila sa aj pohyblivosť
 • aróma krému Semimu nijako neprekážala
 • s obsahom patentovanej látky Celadrin, ktorú na trh uviedla značka Alavis
 • jediný ľahko dostupný krémový prípravok pre zvieracích pacientov, ktorý zmierňuje bolesti kĺbov
 • malému psíkovi vydrží jedno balenie nesmierne dlho – lokálne sa aplikuje krém vo veľkosti hrášku

Nevýhody

 • krém sa do huňatého kožúška vtiera trochu ťažšie na hustej srsti zanecháva zlepené a ťažko rozčesateľné miesta
 • potreba častejšieho kúpania a starostlivosti o srsť

Kde kúpite produkty, ktoré pomôžu vášmu psíkovi pri pohybových ťažkostiach?

Alavis Calming extra silný žvýkací tablety 30 ks cena

Cena: od 18,62 €

Alavis Calming extra silný žvýkací tablety 30 ks

Veterinárny prípravok na upokojenie a potlačenie stresu. ALAVIS Calming Extra silný je určený pre psov, ktorí vykazujú nervozitu, hyperaktivitu, úzkosť či reagujú na stres z prostrediamyristovej,.. čítať viac

alavis traumagel cena

Cena: od 21,99 €

ALAVIS Traumagel 100 g

Veterinárny prípravok. Je určený pre kone, pony a psov. Obsahuje patentovanú zmes Celadrin® a mentol. Celadrin® obsahuje cetylované deriváty kyseliny myristovej,.. čítať viac

benulekaren.skPrejsť do eshopu
Hyalutidin - Kĺbová výživa pre psov

Cena: od 25,90 €

Hyalutidin – Kĺbová výživa pre psov

Na trhu najúčinejšia kĺbová výživa pre psov, ktorá obsahuje unikátny hyalurón-chondroitín komplex (HCK) s efektom účinku ako pri vnútrokĺbovej aplikácií injekčnej kys. hyalúronovej priamo do kĺbu. Rýchly nástup účinkov už po 7 dňoch užívania! Molekuly kys.hyalurónovej boli dlhé roky vyvýjané, upravené a patentované tak, aby sa maximalizovala vstrebateľnosť látok priamo vo vnútri kĺbu s efektom vnútrokĺbovej aplikácie…čítať viac

alavis klbova vyziva cena

Cena: od 28,00 €

ALAVIS Kĺbová výživa 90 tabliet

Kĺbová výživa pre psy s obsahom glukozamín sulfátu a chondroitín sulfátu, ktoré sú prirodzenou súčasťou kĺbovej chrupavky a synoviálnej tekutiny. Ich dostatočný prísun zabezpečuje správnu funkciu chrupavky…čítať viac

benulekaren.skPrejsť do eshopu
Alavis Triple Blend pre psy a mačky 200 g

Cena: od 19,40 €

Alavis Triple Blend pre psy a mačky 200 g

Alavis Triple Blend je komplexná kĺbová výživa pre psy a mačky v prášku. Pre podporu regenerácie pohybového aparátu psov a mačiek všetkých vekových kategórií …čítať viac

Autor recenzie

semi a hemi zvierací influenceri

Semi a Hemi

Pes a mačka, to nemusí byť vždy len naháňačka! Občas je to zábava, občas menšia bitka, inokedy spánok v objatí, po ktorom sa tento šialený kolotoč znovu celý zopakuje. Keď mal čivaviak Semi 12 rokov, stretol opusteného kocúrika Hemiho. Presne 25. februára 2020 sa začal písať náš spoločný príbeh. Havkovský a mačací svet sa spojil dovedna a my sme rozhodli zdieľať naše zážitky na Instagrame. Najviac zo všetkého sa však tešíme, že vďaka kamošom z vrabcenastreche.sk. môžeme recenzovať zvierací sortiment. Sme prísni, nekompromisní a úprimní, nenecháme sa podplatiť žiadnym pamlskom! Pretože zvieratká si zaslúžia len tie najlepšie produkty!

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies