Arpalit NEO Antiparazitný šampón s bambusom pre psov – recenzia

Semi a Hemi/6. septembra 2020/Pre psov/5 min. čítania

Antiparazitný šampón pre psov Arpalit Neo recenzia

@vrabcenastreche Antiparazitný šampón pre psov Arpalit Neo recenzia

Testovaný produkt: Antiparazitný šampón

Výrobca / značka: Arpalit NEO

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • s obsahom vitamínov B3 a B5, olivového oleja, elastínu
 • ovicídny a larvicídny účinok – hubí blchy, kliešte, vši a švoly
 • nedráždi pokožku a nevysušuje ju
 • srsť zanecháva lesklú, jemnú a pružnú
 • neutrálne pH
benulekaren.skPrejsť do eshopu

Dvojdňový výlet na chatu sa v našom prípade skončil aj návštevou neželaných hostí. Do kožúška Semiho totiž naskákali blšky, ktorých sme sa svojpomocne zbaviť nedokázali. Keď panička priniesla z drogérie tento šampón, ktorý by mal s nimi vraj poriadne zatočiť, vedel som, že je zle… Kúpanie totiž vôbec nemám rád a vo vani sa vždy na všetkých zúčastnených pozerám utrpiteľským pohľadom.

Čo je to antiparazitný šampón?

Aktualizované: 26.11.2022

Takýto šampón pre psov má rovno dve úlohy – vyčistiť pokožku aj srsť, zbaviť ju nečistôt aj zápachu, a pritom si posvietiť na všetky miniatúrne tvory, ktoré sa rozhodli v nej zabývať. Je teda vhodný v prípadoch, ak psíka trápia blchy alebo kliešte.

...

Kto šampón testoval?

Túto recenziu píše Semi, dvanásťročný dlhosrstý čivaviak s vlastným názorom a stovkami životných skúseností, o ktoré je ochotný sa kedykoľvek podeliť. Jeho životné krédo znie: Nikdy som nedostal toľko pamlskov, aby som nemohol ísť pýtať ďalšie. Medzi najobľúbenejšie aktivity patrí kvalitný spánok a okrikovanie neposedného parťáka Hemiho. Verí, že život je jedna veľká zábava a snaží sa to naučiť všetkých, čo stretne.

Testovanie

Šampón proti blchám sme použili ihneď potom, ako sme z kožúška odobrali všetky blšky, ktoré sme v ňom našli. Keďže ich tam nebolo málo a tieto potvory veľmi rýchlo kladú vajíčka, boli sme zvedaví, či sa blchové komando objaví v srsti opäť.

Kúpanie

Jeho textúra je pomerne tekutá, ide o číru, slabomodrú tekutinu bez výraznejšej vône. Do mokrej hustej a dlhej srsti sa musí trochu pracnejšie vmasírovať, penivosť je podpriemerná. Kým sa prípravok dostane aj do skrytých miest kožúška, chvíľu to potrvá.

Antiparazitný šampón sme nechali pôsobiť približne 5 minút a následne ho opláchli vlažnou vodou. Tento proces bol nenáročný, prípravok proti blchám šiel zo srsti pekne dole. Chlpy ani pokožka neboli bezprostredne po vyjdení z vane vysušené.

šampón proti parazitom, blchám, kliešťom skúsenosti, test

Nenávidím kúpanie

Čo sa týka účinku, tam sme boli všetci viac ako spokojní. Koža zostala čistá, žiadne skákajúce potvorky ani vajíčka sme v nej viac neobjavili. Antiparazitný účinok teda splnil naše očakávania.

Mohlo by Vás tiež zaujímať

Účinok a stav srsti

Po tom, ako sme srsť dôkladne vyfénovali, bola presne taká, ako po každom kúpaní – jemná, vzdušná a našuchorená. Rozčesávanie srsti šlo ako po masle, ani na najdlhších chĺpkoch nevytvárali žmolky. Na pokožke sa našťastie netvorili lupiny, čo sa Semimu občas po použití nekvalitného šampónu stáva.

Čo sa týka účinku, tam sme boli všetci viac ako spokojní. Koža zostala čistá, žiadne skákajúce potvorky ani vajíčka sme v nej viac neobjavili. Antiparazitný účinok teda splnil naše očakávania.

Šampón pre psov proti blchám recenzia

Chválabohu, mám to za sebou

Celkové hodnotenie

Nízka cena, jemná srsť a vyhubenie všetkých zárodkov parazitov bez toho, aby kožúšok voňal ako chemické laboratórium. Aj tak by sme zhrnuli výsledky nášho testovania. Šampón budeme používať v pravidelných intervaloch ako prevenciu a takisto sa budeme snažiť, aby bol vždy poruke, ak sa v srsti opäť vyskytnú neželaní návštevníci. Semi je spokojný, môže ďalej objavovať svet, a o to presne ide.

benulekaren.skPrejsť do eshopu

Pre koho je určená

 • iba pre psíčkov a iné kožušinové zvieratá, okrem mačiek (pre ne je nevhodný)
 • pre dospelých psíkov a šteniatka staršie ako 2 mesiace
 • pre sučky, ktoré sa práve nestarajú o šteniatka (kojace sučky ho používať nesmú)
 • pre psíkov, u ktorých nebola zistená žiadna alergia

Výhody

 • skutočne zatočil s blchami
 • srsť po kúpaní bola hladká a jemná, ľahko sa rozčesávala
 • nezanecháva nepríjemnú antiseptickú vôňu

Nevýhody

 • v hustej srsti pení iba minimálne
 • na jedno použitie sme minuli veľké množstvo prípravku

Kde kúpite antiparazitný šampón pre psov

Pet Health Care LOLA Antiparazitárny šampón 200 ml cena

Cena: od 9,58 €

Pet Health Care LOLA Antiparazitárny šampón 200 ml

Šampón pre mačky, mačiatka, šteňatá a psy obsahujúci dimetikón a prírodné oleje. Dimetikón sa viaže na vonkajšie parazity, napríklad blchy a kliešte, obmedzuje ich pohyblivosť. K tomu dochádza pri umývaní zvieraťa, čo uľahčuje ich uvoľnenie a odstránenie. Navyše dimetikón môže zostať na srsti aj po umytí, potom  repelentu…čítať viac

Antiparazitný šampón pre psov Arpalit Neo recenzia

Cena: od 4,99 €

Arpalit Neo šampón, sprej, repelent proti parazitom

Hľadáte spoľahlivý prostriedok proti blchám a kliešťom, ktorý zabíja všetky štádiá vývoja a chráni pred chorobami prenášanými kliešťami? Skúste Arpalit NEO. Je dostupný vo forme spreja, peny, rozprašovača, šampónu a repelentu… čítať viac

benulekaren.skPrejsť do eshopu

Autor recenzie

semi a hemi zvierací influenceri

Semi a Hemi

Pes a mačka, to nemusí byť vždy len naháňačka! Občas je to zábava, občas menšia bitka, inokedy spánok v objatí, po ktorom sa tento šialený kolotoč znovu celý zopakuje. Keď mal čivaviak Semi 12 rokov, stretol opusteného kocúrika Hemiho. Presne 25. februára 2020 sa začal písať náš spoločný príbeh. Havkovský a mačací svet sa spojil dovedna a my sme rozhodli zdieľať naše zážitky na Instagrame. Najviac zo všetkého sa však tešíme, že vďaka kamošom z vrabcenastreche.sk. môžeme recenzovať zvierací sortiment. Sme prísni, nekompromisní a úprimní, nenecháme sa podplatiť žiadnym pamlskom! Pretože zvieratká si zaslúžia len tie najlepšie produkty!

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies