Mätový čaj Eilles Tea – recenzia

Jack Shakespearow/9. mája 2022/Recenzie

Mätový čaj Eilles Tea – recenzia

Mätový čaj Eilles Tea – recenzia @vrabcenastreche.sk

Testovaný produkt: Mätový čaj

Výrobca / značka: Eilles Tea

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • mätový čaj bez akejkoľvek umelej arómy
 • porciovaný bylinkový čaj
 • plná, bohatá chuť
 • nemecký produkt
 • váha jedného čajového vrecka: 1.75 g
 • počet vreciek v jednom balení: 25 ks
 • vrecká sú jednotlivo balené v papierových obaloch
 • orientačná cena: 5.49€
tvojakava.skPrejsť do eshopu

Čajový pôžitok ako v reštaurácii v pohodlí vášho domova!

Aktualizované: 25.9.2022

Milovníci čaju isto vedia, že nie je čaj ako čaj. Ak vám váš pôžitok z bylinkového čaju kazia umelé farbivá a pridané arómy, ktoré mnohokrát len prekrývajú zlú kvalitu samotného čaju, je načase poobzerať sa po značke, ktorá sa k týmto „fintám“ neznižuje. Ako v našom teste obstála značka Eilles – čaj reštauračnej kvality? Poďte sa na to spolu s nami pozrieť!

O značke Eilles Tea

Nemecká spoločnosť Eilles Tea bola založená v roku 1873 Josephom Eillesom a za 140 rokov pôsobenia na trhu sa dostala do tých najprestížnejších hotelov a reštauračných zariadení po celom svete. V portfóliu ich produktov môžete nájsť porciované aj sypané čaje rôznych druhov – zelené, čierne, ovocné či bylinkové čaje.

Charakteristické črty pri zbere, výrobe a spracovaní čajov značky Eilles

 • Listy sú zbierané ručne.
 • Čaje sú organickej kvality a pri pestovaní nie sú použité chemické ani syntetické hnojivá či pesticídy.
 • Od roku 2018 spoločnosť Eilles disponuje certifikátom ETP (Ethical Tea Partnership), ktorý je zárukou férových pracovných podmienok pre ľudí pracujúcich na plantážach.

Ak sa pýtate, kde sa dajú kúpiť takéto pekné šálky, odpoveďou je eshop sinsay.com

Výrazná plná chuť bez umelých aróm vás prekvapí a ohúri natoľko, že si za škatuľku mätového čaju bez ľútosti o trochu priplatíte.

Príprava mätového čaju a jeho chuť

Čajové vrecko možno pripraviť v 250 – 350 ml vody. V prípade, že plánujete urobiť nálev do väčšej nádoby, napríklad čajníku, odporúča sa použiť dve čajové vrecká. Čaj sa zalieva vriacou vodou a v závislosti od požadovanej intenzity čaju sa nechá lúhovať 5 až 8 minút.

Hoci v porciovanom čaji nie je žiadna umelá aróma, mätová vôňa je citeľná už po otvorení škatuľky a po zaliatí horúcou vodou sa jej intenzita ešte viac zvyšuje. Mätový nálev má sýtu hnedú farbu a hutnú konzistenciu, za ktorú zodpovedá množstvo silíc, trieslovín a organických kyselín, čo svedčí o kvalite čajových lístkov.

Chuť mätového čaju Eilles je bohatá a plná s jemne korenistým, osviežujúcim dozvukom. V porovnaní s mätovými čajmi, ktoré bežne dostať v supermarketoch, ide o úplne iný pôžitok. Zatiaľ čo nálevy bežných mätových čajov sú slabunkej zelenohnedej farby a za ich chuť zodpovedá aj pridaná mentolová aróma, v prípade mätového čaju Eilles je kvalita citeľná na pohľad aj po prvom ochutnaní.

čaj eilles mätový vzorka zdarma

Pozrite si hodnotenia čaju Eilles našími testermi.

Tento produkt ochutnali a otestovali aj naši testeri. Prečítajte si ich skúsenosti s mätovým čajom Eilles .

Viac recenzií  >>

Celkové hodnotenie

Pitie supermarketového čaju už nikdy nebude také ako predtým – len čo ochutnáte Eilles čaj, chtiac-nechtiac budete porovnávať a hľadať v nevýrazných čajoch to, čo tam nie je. Výrazná plná chuť bez umelých aróm vás prekvapí a ohúri natoľko, že si za škatuľku mätového čaju bez ľútosti o trochu priplatíte. Môžeme odporučiť každému, kto chce ponúknuť návšteve kvalitný čajový nálev alebo si chce dopriať silu čajového rituálu u seba doma bez toho, aby chodil do reštaurácie.

tvojakava.skPrejsť do eshopu

Komu čaj odporúčame:

 • ak pijete bylinkové čaje pre ich priaznivý vplyv na organizmus
 • ak chcete podporiť značku, ktorá k svojim zamestnancom pristupuje férovo
 • pre všetkých milovníkov kvalitného čajového pôžitku
 • ak od mätového čaju očakávate skutočné osvieženie

Plusy

 • výrazná chuť mäty priepornej
 • prenikavá prirodzená aróma čaju
 • hutný, kvalitný nálev
 • v ústach zostáva svieži dozvuk

Mínusy

 • žiadne sme nenašli
...

Vyskúšajte aj tieto varianty čajov Eilles:

Čaj Eilles Tee - čierna ríbezľa s brusnicou 25ks cena

Cena: od  5,49 €

Čaj Eilles Tee – čierna ríbezľa s brusnicou 25ks

Bio ovocný čaj čierna ríbezľa s brusnicou. Ingrediencie Ibištek a citrónová tráva s certifikáciou Fairtrade . Celkovo 40% Fairtrade…. čítať viac

tvojakava.skPrejsť do eshopu
Čaj Eilles Tee - Harmančekový 25x1,25g cena

Cena: od 5,49 €

Čaj Eilles Tee – Harmančekový 25×1,25g

Sušené kvety kamilky pripomínajúce chuť medu sú príjemne ukľudňujúce a vracajú rovnováhu. Vysoko kvalitné kvety harmančeka v kombinácii s jemne rezaným tabakom dodáva veľmi upokojujúci účinok. Vyvážený a ideálny pre pitie v pokoji večera….čítať viac

tvojakava.skPrejsť do eshopu
šalka na čaj luxusná keramika

Cena: od 2,49 €

Keramická šálka so zlatým lemom – žltá

Dokonalý čajový pôžitok umocní aj elegantná šálka! Ak vás zaujal hrnček, z ktorého sme čaj Eilles pili my, nájdete ho na tomto odkaze vo viacerých farebných variantoch.

Čaj Eilles Tee - Deluxe bylinná záhrada 25x1,7g cena

Cena: od 5,49 €

Čaj Eilles Tee – Deluxe bylinná záhrada 25×1,7g

Čistá osviežujúca bylinková zmes z citrónovej trávy, mäty, červeného kríka a sladkého drievka so sladko-korenistou arómou…čítať viac

tvojakava.skPrejsť do eshopu

Autor recenzie

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies